Tymi rzeczami przejmuje się prawie każdy mężczyzna, ale żaden nie chce się do tego przyznać

Anna Respondek 11.12.2017
Czego się boją mężczyźni?
Fotografia: Pexels

O czym nie chcą mówić otwarcie?

Panujący od lat stereotyp silnego mężczyzny doprowadził do tego, że większość z panów nie chce otwarcie mówić o swoich obawach i w ogóle przyznawać się do tego, że jakieś ma. Około 90 procent z nich ukrywa lęki i próbuje sobie z nimi radzić na własną rękę. 

Istnieje kilka rzeczy, którymi przejmuje się każdy mężczyzna. Które z nich są najczęściej spotykane? 

Wygląd

Choć to podobno domena kobiet, również mężczyźni coraz częściej przejmują się swoim wyglądem. Godziny na siłowni, porównywanie się do modeli, korzystanie z usług kosmetyczki czy przechodzenie na dietę. Kompleksy związane z tym tematem są doskonale znane nie tylko płci pięknej. 

Pieniądze

Kto o nich nie myśli? A jednak mężczyźni robią to znacznie częściej, ponieważ według dawnego stereotypu to właśnie na nich spoczywa obowiązek utrzymania rodziny. Dlaczego warto o tym rozmawiać? Ponieważ nie żyjemy już w latach 20. czy 30. i kobiety również chętnie dołożą "swoje" do wspólnego domowego budżetu. 

Wzrost

Wiele kobiet twierdzi, że przystojny mężczyzna to wysoki mężczyzna i inaczej nie może być. Takie podejście do sprawy rodzi wśród "płci brzydkiej" prawdziwe kompleksy. A jak wygląda rzeczywistość? Choć panie faktycznie zwracają na to uwagę, ostatecznie jednak wzrost nie jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze partnera. 

Zazdrość

Rzadko który mężczyzna chce się do niej przyznać, bo to zbyt "kobiece" zachowanie. Jednak również panowie często czują się zazdrośni o swoich przeciwników, a jak wiadomo gen rywalizacji mają we krwi. Według psychologów mężczyźni bardzo często porównują się do swoich konkurentów, a to wpływa niekorzystnie na ich poczucie własnej wartości. 

giphy-downsized (6)

Wizerunek macho

To zmora niejednego mężczyzny i kolejny stereotyp siejący spustoszenie. Czy kobiety lubią typ macho? Niektóre pewnie tak, jednak znajdą się również takie, które szczerze nim "gardzą". Wielu mężczyzn stara się dostosować do takiego wizerunku, a to rodzi frustracje. Opowiadając fikcyjne historie o swoich podbojach, boją się, że prawda wyjdzie na jaw. 

Włosy

Nie chodzi tylko o te na głowie, choć bujna fryzura to "must have" każdego pana. Przede wszystkim chodzi o inny atrybut męskości, jakim jest zarost. Pojawia się w momencie dojrzewania i świadczy o przeobrażeniu się z chłopaka w prawdziwego przedstawiciela płci męskiej. Czy jest aż tak istotny? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. 

giphy-downsized (7)

Związek

Nie tylko kobiety martwią się o powodzenie związku. Również mężczyźni, którym naprawdę zależy i którzy znaleźli "tę jedyną", zamartwiają się kolejnymi kłótniami i pojawiającymi się problemami. Najlepsza rada? Zacząć rozmawiać. Bez tego nie można rozwiązać żadnego sporu. 

Emocje

Czy w dzisiejszym świecie wolno panom pokazywać skryte emocje? Czy kiedykolwiek płaczący mężczyzna nie łamał jakiegoś tematu tabu? Od dziecka mali chłopcy słyszą, aby nie płakali, ponieważ nie są "dziewczynkami, dlatego w późniejszych latach mają problemy z okazywaniem uczuć. Na szczęście takie zachowania przechodzą już do "lamusa". Także panowie głowy do góry! Kilka łez jeszcze nikogo nie zabiło. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów