Czy warto malować się do pracy? Najnowsze badania wykazały, które kobiety zarabiają więcej

Katarzyna Leszczyńska 16.10.2017
Bycie atrakcyjnym niesie za sobą korzyści w pracy
Fotografia: pexels.com

Zaskakujące stwierdzenie naukowców.

Poranne wstawanie do pracy jest czymś, czego chyba nikt nie lubi. Trzeba wyjść spod ciepłej kołdry, ubrać się i przygotować na wyjście z domu. Dlatego też wiele osób sięga wówczas najchętniej po luźne ubrania i rezygnuje z układania włosów oraz makijażu. Jak się okazuje, może to mieć zły wpływ na wyniki w pracy.

Jak podaje „The Washington Post”, badania przeprowadzone przez parę socjologów: Jaclyn Wong i Andrew Pennera wykazały, że atrakcyjniejsi pracownicy otrzymują wyższe wynagrodzenie niż ci, którzy nie wyróżniają się swoją urodą. Zasada ta odnosi się przede wszystkim do kobiet.

Atrakcyjni są lepiej wynagradzani w pracy
Fotografia: pexels.com

Zdaniem naukowców istotne jest przede wszystkim dbanie o siebie. Nawet, jeżeli ktoś jest ładny naturalnie, warto, żeby podkreślił swoją urodę odpowiednim ubiorem oraz makijażem. Wówczas będzie wyglądał pewniej siebie i atrakcyjniej. Jak wynika z badań, podkreślenie piękna naturalnym makijażem jest mile widziane wśród pracodawców.

Podczas starań o awans lub podwyżkę warto zatem wziąć pod uwagę, oprócz ciężkiej pracy oczywiście, dbanie o swój wygląd. Lepiej wstać 15 minut wcześniej, żeby później przez cały dzień czuć się pewniej w pracy i być docenionym.  

Trzeba dbać o wygląd w pracy
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów