Niepokojące słowa członka WHO. "Ta pandemia zmieni świat, zachorują wszyscy, wiele osób umrze"

Paulina Ermel 16.03.2020
Lekarze działający podczas pandemii koronawirusa
Fotografia: Xinhua News/East News

Słowa członka Rady Wykonawczej WHO Waltera Ricciardiego błyskawicznie obiegły świat. Ekspert nie ma wątpliwości, że to dopiero początek pandemii.

Koronawirus wciąż zbiera na całym świecie śmiertelne żniwo. I choć wydawać by się mogło, że w Chinach - od których wszystko się zaczęło - sytuacja powoli się normuje, w innych krajach pandemia przybiera na sile. Do tej pory zachorowało 140 tys. osób, z czego 5 tys. zmarło. Wirus rozprzestrzenił się na 130 krajów.

Najgorzej obecnie jest we Włoszech, gdzie zarażonych jest ponad 20 tys. osób. W Polsce do tej pory odnotowano ponad 120 zakażeń koronawirusem. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że liczba ta wzrośnie.

Ekspert WHO o pandemii koronawirusa

Dynamiczna sytuacja na świecie sprawia, że pojawia się coraz więcej pytań i niewiadomych. Wszyscy chcą wiedzieć, kiedy pandemia się skończy. Dociera do nas coraz więcej informacji, które mówią o czarnych scenariuszach.

Ostatnio głos w sprawie "szalejącego" koronawirusa zabrał ekspert WHO. Walter Ricciardi, który jest członkiem Rady Wykonawczej WHO i jednocześnie doradcą włoskiego ministra zdrowia, nie ma dla nas dobrych wiadomości.

Ekonomistom, którzy na całym świecie martwią się tym, co będzie "po", powiedziałbym, że trzeba zająć się tym, co jest, bezzwłocznie, bo w tej pandemii zachorują wszyscy, także młodzi ludzie i pracownicy służby zdrowia, a wiele osób umrze". To wydarzenie, które zmieni świat, konieczne są nowe projekty - napisał na Twitterze. 

Na razie nie ma szczepionki ani leku, który pomógłby zwalczyć koronawirusa. Kolejne kraje za to zamykają szkoły, instytucje publiczne, kina, teatry, galerie handlowe. Władze apelują też o pozostanie w domu, bo tylko to zapobiegnie rozprzestrzenianiu koronawirusa

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów