Często zakładasz włosy za ucho? Ten gest może zdradzić więcej niż myślisz

Anna Respondek 05.12.2017
Włosy
Fotografia: Pexels

Co twierdzą specjaliści?

Czy warto zwracać uwagę na mowę ciała? W wielu sytuacjach niepanowanie nad odruchami może zdradzić nasze prawdziwe intencje. Krzyżowanie ramion na piersiach, dotykanie palcami ust czy zaciskanie pięści. Okazuje się, że nawet zakładanie włosów za ucho jest ważnym sygnałem, który mówi wiele o naszych pragnieniach. 

Co na ten temat sądzą specjaliści? Według psychologów wiele zależy od kontekstu i sytuacji, w której się znajdujemy. Dotykanie ucha można rozpatrzeć dwojako. Po pierwsze takie zachowanie oznacza, że chcemy wysłuchać drugą osobę, zapoznać się z jej poglądami, ale także, że odkryliśmy jakąś tajemnicę. Po drugie świadczy o tym, że jesteśmy gotowi wykorzystać przydarzającą się okazję. 

Gest ten nie nawiązuje jedynie do pozytywnych emocji. Jak podkreślają psychologowie, kiedy ludzie denerwują się bądź są zakłopotani, często bawią się włosami. Wykorzystują je do ukrycia swojego dyskomfortu. 

A jak zakładanie włosów za ucho powinno być odczytywane podczas randek lub spędzania czasu z ukochanym lub ukochaną? Według naukowców kobiety wykorzystują ten gest, aby uwodzić mężczyzn. Dzięki temu odsłaniają swoją szyję i kark, które są jednymi z najbardziej erogennych miejsc na całym ciele. Dodatkowo dają znać partnerowi, że są gotowe na kontakt fizyczny. 

Pamiętajmy jednak - czasem włosy po prostu przeszkadzają... ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów