Jedzenie czekolady i picie wina... odmładza. Zaskakujące wyniki badań

Sylwia Bagińska 13.07.2018
Wino i czekolada - prozdrowotne działanie
Fotografia: shutterstock

Picie wina i jedzenie czekolady ma prozdrowotne działanie. Jak wskazują ostatnie z badań, ta mieszanka odmładza organizm. Jak to możliwe?!

Nie od dawna dziś wiadomo, że gorzka czekolada i czerwone wino maja korzystny wpływ na zdrowie. Według wyników badań przeprowadzonych przez naukowców z Exter University w Wielkiej Brytanii zarówno czekolada, jak i wino zawierają składniki wspomagające odmładzanie komórek.

Zobacz także: Co Polacy lubią jeść? Będziecie zaskoczeni, co wybieramy!

Prozdrowotne działanie wina i czekolady

Naukowcy wprowadzili do komórek flawonoidy - związki chemiczne, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Bogatym źródłem flawonoidów i ich cennych właściwości jest czerwone wino, czekolada, a także jagody i winogrono.

Wyniki badań naukowców były zaskakujące - po kilku godzinach od wprowadzenia flawonoidów, komórki zaczęły się dzielić. Dodatkowo telometry, które są odpowiedzialne za wskaźnik wieku, zaczęły się wydłużać.

Zobacz także: GIS ostrzega: nie jedz tych jajek. Są skażone salmonellą

Zaobserwowałam, że część komórek się odmładza. Stare zaczęły wyglądać jak młode! To była magia. Eksperyment powtórzyłam kilka razy i za każdym razem komórki znów się odmładzały! - powiedziała osoba przeprowadzająca eksperyment, dr Eva Lattore.

Jej słowa potwierdzili także inni eksperci:

To pierwszy krok do tego, aby ludzie żyli normalnie, ciesząc się zdrowiem przez całe życie! - dodała Lorna Harrier, profesor genetyki molekularnej.

Też cieszycie się z tych informacji?

Zobacz także: Te produkty wpływają na wygląd naszej cery

Autor: Sylwia Bagińska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów