Czerwone kubki Starbucksa w minionym roku wywołały skandal. Teraz sieć postarała się aż za bardzo

Redakcja 10.11.2016
Wzór kubków ze Starbucksa na 2016 rok
Fotografia: Starbucks/Twitter.com

Okazuje się, że wygląd ma jednak znaczenie. Przynajmniej tak twierdzą klienci kawiarni. 

Tak jak jesień kojarzy się w Starbucksie z kawą o smaku ciasta dyniowego, tak Boże Narodzenie, a właściwie kilka tygodni przed i po świętach - z czerwonym kubkiem na kawę. Zazwyczaj papierowe naczynie przyozdobione jest odpowiednią grafiką, która pomaga klientom wczuć się w klimat najważniejszych dni w kulturze europejskiej. 

W tym roku postanowiliśmy, że zrobimy coś innego. Chcemy tym samym wyrazić swoją wdzięczność, ponieważ w naszym kraju i na świecie dzieje się bardzo wiele, a my mamy się dobrze – powiedział prezes Starbucksa Howard Schultz podczas oficjalnego lunchu na Manhatanie, którego słowa przytacza serwis Fortune.com. 

W 2015 roku Starbucks postawił na minimalizm i wypuścił linię kubków czerwonych - ale bez wzorów. Zabawne, ale ludzie poczuli się oszukani i wyrażali swoje niezadowolenie nie tylko w kawiarniach ale i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dlatego w tym roku sieć nie popełniła już podobnego błędu i wyciągnęła słuszny wniosek, że klient ma zawsze rację. Po raz pierwszy od 24 lat marketingowcy sieciówki zaproponowali współpracę 13 osobom z całego świata. Każda z nich opracowała oryginalną świąteczną grafikę - tak aby prawdopodobieństwo trafienia na znajomy wzór było jak najmniejsze.

Po skandalu z kubkami bez grafik Starbucks zorganizował akcję na Instagramie. Klienci kawiarni mieli przesyłać wzory, które ich zdaniem powinny znaleźć się na jednorazowych naczyniach. Spośród tysiąca wybrano 13 najciekawszych, które jak podaje Fortune.com, dotrą do 25 tysięcy lokali w 75 krajach na świecie, w tym oczywiście do Polski.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów