Czeka cię lot samolotem? Lepiej nie robić tych rzeczy w trakcie podróży!

Julita Buczek 13.08.2018
wnętrze samolotu pasażerskiego
Fotografia: ---

Lekarze zebrali najczęściej popełniane błędy podróżujących! Sprawdź, czy ich nie robisz?

Lekarze zebrali popełniane błędy, które podróżujący samolotem powielają najczęściej. Jeśli zaczniesz przestrzegać zalecenia, z pewnością twoja podróż przebiegnie znacznie lepiej niż poprzednie.

Zobacz też: Utrudnienia w szczycie sezonu. Tanie linie lotnicze ogłaszają strajk

Czego najlepiej nie robić w podróży?

1. Podczas lotu warto zmieniać pozycję

Długi lot oznacza siedzenie w jednym miejscu bez zmiany pozycji. Dla naszego organizmu jest to jednak niezbyt zdrowe. Od czasu do czasu warto zmienić pozycję lub wstać z miejsca i przespacerować się po pokładzie.

2. Odpuść makijaż

W trakcie lotu warto zrezygnować z nakładania dużej ilości kosmetyków. W ten sposób doprowadzimy do zatkania porów i sprawimy, że nasza skóra nie będzie mogla swobodnie oddychać. Zamiast podkładu i innych kosmetyków, wybierz krem nawilżający. Dzięki niemu skóra po zakończonym locie będzie prezentować się świeżo i młodzieńczo.

3. Ogranicz kontakt z innymi przedmiotami

Unikaj niepotrzebnego dotykania klamek lub poręczy. To właśnie na nich znajduje się siedlisko bakterii. Jeśli już czegoś dotniesz, natychmiast użyj specjalnego żelu antybakteryjnego lub umyj ręce.

Zobacz też:  To chyba najbardziej zjawiskowy most na świecie! Nic dziwnego, że przyciąga tłumy turystów

4. Nie pij alkoholu

Wiele osób sądzi, że sięgnięcie przed lotem po alkohol rozluźni je i lepiej zniosą stresującą podróż. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ alkohol może przyczynić się do wystąpienia mdłości czy innych niezbyt przyjemnych dolegliwości.

5. Nie pij gazowanych napojów

W trakcie podróży pij dużą ilość wody, dzięki temu nie odwodnisz organizmu i nie zaburzysz jego funkcjonowania. Warto również pamiętać, aby nie sięgać po napoje gazowane, które mogą rozepchać ściany jelit. 

Najtańsze miasta w Europie na wakacyjny wyjazd:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów