Para próbowała zwrócić uwagę głośno rozmawiającym w polskim kinie. Takiej reakcji się nie spodziewali

Anna Respondek 15.09.2017
Kino
Fotografia: EAST NEWS

Jest wiele sposobów, aby poradzić sobie z taką sytuacją. 

Kino to miejsce do którego chodzimy, aby odpocząć od świata codziennego i zaznać trochę kultury. Ten rodzaj rozrywki jest lubiany zarówno przez młodszych, jak i przez starszych. Co jeśli jednak zamiast relaksu i zabawy czeka nas stres i niemiłe sytuacje?

Czytelniczka Gazety.pl podzieliła się z jej dziennikarzami swoją historią, która poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła napisać do redakcji list. Wybrała się z chłopakiem do kina na film "Dunkierka". Na początku wszystko było w porządku, choć od pierwszych chwil seansu dwóch młodych widzów głośno rozmawiało i śmiało się. Para zdecydowała się zrobić coś w momencie, w którym reakcje mężczyzn stały się głośniejsze niż ścieżka dźwiękowa filmu. 

Nie jestem osobą, która zwraca uwagę obcym ludziom, dlatego powiedziałam mojemu chłopakowi, żeby zareagował. Kiedy poprosił ich, żeby byli cicho (a zrobił to naprawdę kulturalnie) oni zaczęli go przedrzeźniać i śmiać się na cały głos - napisała.

Później było już tylko gorzej, dziewczyna nie na żarty wystraszyła się i stwierdziła, że bezpieczeństwo jej i jej chłopaka, nie są warte przepychanki z kłopotliwymi widzami. 

W pewnym momencie zaczęli być agresywni. Mój chłopak udawał, że nie słyszy, a chwilę później został oblany Colą. Oczywiście chciał coś z tym zrobić, ale natychmiast wyprowadziłam go z kina - naprawdę bałam się, że ci ludzie coś nam zrobią - dodała. 

Jak się okazuje, nikt z sali nie zareagował, a jedynie biernie przyglądano się całej sytuacji. Nadawczyni listu żałuje, że nie zgłosiła tego obsłudze, dlatego właśnie postanowiła nagłośnić swoją historię w mediach.

Inne podobne historie 

Na forum Gazety.pl pojawiło się wiele podobnych historii, w których ludzie dzielili się swoimi przeżyciami. W postach najczęściej pojawiały się wpisy na temat głośnych rozmów. Jednak nie mniejszym problemem okazało się korzystanie z telefonu w trakcie seansu czy głośne jedzenie. 

Ostatnio trafiło mi się dwa razy pod rząd. Najpierw pijaństwo i obrażanie kobiet. Pomyślałem - zdarza się. Tydzień później - pijaństwo i palenie papierosów! W trakcie seansu. Trzeba przyznać, że obsługa kina próbowała interweniować, ale wyjątkowo nieskutecznie. Bileter nie jest przecież od szarpania się z dresiarzami. A na ochronę kinom najwyraźniej szkoda pieniędzy. Powiedziałem sobie - dość!!! Więcej na kino pieniędzy nie wydam. Wolę oglądać sobie filmy w domu - mniejszy ekran, ale człowiek przynajmniej ma pewność, że butelką w głowę nie zarobi - stwierdził. 

Internauci zwrócili również uwagę na problem jedzenia w kinie, choć tu głosy były podzielone. 

Skąd ta nieodparta potrzeba jedzenia popcornu podczas wyświetlania filmu? Skąd to się wzięło? Zakazuje tego. Jeżeli idę na film, to skupiam się na oglądaniu, a nie na wcinaniu amerykańskiego żarcia.

A ja uwielbiam jeść w kinie popcorn i zaręczam wam, że pod swoim fotelem nie zostawiam śmietnika ani nie skrobię, nie wydaję dziwnych odgłosów i w ogóle. Nie przeszkadza mi też zapach popcornu. Jestem za to przeciwniczką innego obyczaju - picia piwa w kinie i zdumiewa mnie to, że niektóre kina na to zezwalają. To jest dopiero porażka - pisali. 

W swoim liście dziewczyna, która rozpoczęła dyskusję zaproponowała, że rozwiązaniem może być podwyżka cen biletów. Jak stwierdziła, "kupią je ludzie, którzy chodzą do kina na film, a nie szukają zaczepki".  

Macie jakiś pomysł, jak można poradzić sobie z kinowymi "łobuzami"?

giphy (2)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów