Córka uwieczniła moment, w którym jej mama dowiedziała się, że pokonała raka. Jej reakcja kapitalna

Redakcja 22.06.2017
Wendy Freden
Fotografia: www.facebook.com/wendy.freden/photos_of

Kobieta udowodniła, że ma w sobie ogromną siłę. 

Wendy Freden, która pracuje jako asystentka lekarza, 1 lutego dowiedziała się, że choruje na raka piersi. Po spotkaniu z kilkoma onkologami, chirurgami i radiologami, wiedziała już jaką decyzję musi podjąć. 

Dla niektórych kobiet jest to bardzo trudna emocjonalnie decyzja. Ale ja nie miałam z nią trudności i zdecydowałam o poddaniu się podwójnej mastektomii. Nigdy więcej nie chciałam usłyszeć: "masz raka piersi" - powiedziała Wendy Freden, a jej wypowiedź przytacza Buzzfeed.com. 

Trzy tygodnie później kobieta przeszła operację i poddała się chemioterapii, którą zakończyła 14 czerwca. Jak podaje Buzzfeed.com, dzień po tym dowiedziała się, że w jej ciele nie ma już komórek nowotworowych. Ten wzruszający moment na zdjęciu uchwyciła jej córka, 18-letnia Cameron Stokes.

"Nie przestawajcie walczyć"

W szpitalu, w którym Wendy Freden była leczona, znajduje się dzwon, w który biją pacjenci, którzy wygrali walkę z rakiem. Wendy jednak podeszła do zadania w nieco inny sposób. Jak przyznała w rozmowie z Buzzfeed.com, nie chciała po prostu uderzyć w dzwon i wrócić do domu. Była tak szczęśliwa, że "pragnęła przebić ścianę", a w tym zadaniu miały jej pomóc rękawice bokserskie, które włożyła. 

Nie mogłam jej pomóc uderzyć w dzwon, stałam i płakałam. Byłam bardzo szczęśliwa i podekscytowana faktem, że nie jest już chora - powiedziała Cameron Stokes, a jej wypowiedź przytacza Buzzfeed.com. 

Zdjęciem, którym Cameron Stokes pochwaliła się na Twitterze, byli zachwyceni internauci. Nawet ci, których kobieta nigdy wcześniej nie poznała. 

Wow, tę wiadomość zawsze dobrze usłyszeć. Jestem szczęśliwy - napisał jeden z internautów. 

To jest niesamowita i najlepsza wiadomość! - dodał kolejny. 

Gratulacje dla twojej mamy i całej rodziny. Nigdy nie przestawajcie walczyć. 

Choć Wendy Freden przyznała, że przed nią jeszcze długa droga powrotu do pełnej sprawności, m.in. zabieg rekonstrukcji piersi, cieszy się, że dziś może już powiedzieć: "Tak, jestem zdrowa"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów