Córka Kukiza cierpi na poważną chorobę. Dziewczyna pokazała zdjęcia po operacji!

Julita Buczek 02.04.2019
kukiz z córkami
Fotografia: Instagram @polakukiz

Niedawno córka Kukiza wstawiła do sieci zdjęcie, które zostało wykonane po operacji.

Paweł Kukiz ma trzy córki (Polę, Julię oraz Hanię). To właśnie Pola zmaga się z poważną chorobą. Niedawno wyjawiła swoim fanom na Instagramie, ile przeszła, a także pokazała zdjęcie, które wykonała po przeprowadzonej operacji.

Zobacz także: Paweł Kukiz otrzymał niespodziewany list od Paula McCartneya!

Kukiz poważnie chora?

Pola Kukiz przyznała się, że parę lat temu zdiagnozowano u niej endometriozę. Córka wokalisty opowiedziała fanom, że przeszła przez prawdziwe piekło. Do podzielenia się tą smutną informacją skłonił ją Światowy Dzień Endometriozy.

Długo zastanawiałam się, czy dodać to zdjęcie... Dzisiaj jest 30 marca, Światowy Dzień Endometriozy i to chyba wystarczająco dobry powód do podzielenia się swoim „doświadczeniem” z tą chorobą. Ból, ból i jeszcze raz ból. Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec. Nie tylko ból menstruacyjny, ale również problemy z jelitami, nerkami, bóle kręgosłupa to codzienność w „walce” z tą chorobą. Endometriozę zdiagnozowano u mnie niecałe 3 lata temu. Trafiłam z pracy prosto do szpitala, bo z bólu prawie nie byłam w stanie chodzić. Następnego dnia miałam operację. Niestety w moim przypadku endometrioza została „wykryta” jak była już w dosyć zaawansowanym stopniu. I właśnie po to chciałam napisać o tej chorobie, żeby uświadomić coraz więcej dziewczyn, kobiet. Ciężko tak nagle napisać „o co chodzi” z tą endometriozą, ale poczytajcie sobie proszę, badajcie się i działajcie jak najszybciej :)

Fani skomentowali post

Oczywiście nie obyło się bez komentarzy fanów Poli. Większość z nich gratulowała jej odwagi oraz chęci do walki z chorobą. Niektóre kobiety również postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą.

Jesteś bardzo dzielna i super, że o tym piszesz, bo ze świadomością, jeśli chodzi o choroby kobiece u nas niestety wciąż jak w lesie!

Kobietom wmawia się, że ciąża wyleczy wszystkie problemy związane z kobiecymi chorobami. Lekarz w wieku 18 lat proponował mi zajście w ciążę, jak zaczęły wychodzić moje problemy zdrowotne... Kilka lat później nikt mnie nie chciał leczyć, bo mówił, że jestem za młoda na takie choroby i sobie wymyślam, a okres ma boleć. Teraz kiedy moje choroby są już zaawansowane, to nie wiedzą jak to wszystko ogarnąć. Dobrze, że o tym napisałaś. Trzymam kciuki, żeby było już tylko lepiej.

Wspaniale, że o tym mówisz Pola. Zdrówka dla Ciebie!!!

Czy chorujecie na endometriozę?

Zobacz także: Nigdy niesłyszane demo Johna Lennona

Wydaje ci się, że znasz każdy tekst kultowych polskich piosnek? W takim razie ten QUIZ jest właśnie dla ciebie - spróbuj poprawnie dopasować słowa do piosenki.

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów