Dramatyczne wyznanie Conchity Wurst. "Mam HIV. Byłam szantażowana"

Magdalena Barszczak 16.04.2018
Conchita Wurst
Fotografia: AP/FOTOLINK

Gwiazda po raz pierwszy opowiedziała o tym publicznie.

Conchita Wurst to pseudonim artystyczny 29-letniego Thomasa Neuwirtha, zwycięzcy Eurowizji z 2014 roku. Śpiewająca utwór "Rise Like a Phoenix" drag queen podbiła serca publiczności, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie oraz ikoną środowiska LGBT. Teraz o gwieździe znów zrobiło się głośno za sprawą szokującego wyznania. 

Zobacz także: Conchita Wurst już tak nie wygląda. Kontrowersyjny piosenkarz zmienił wizerunek. Można go nie poznać

Conchita w emocjonalnym wpisie na Instagramie ogłosiła, że jest nosicielką wirusa HIV. Gwiazda zdobyła się na to wyznanie, ponieważ była szantażowana przez byłego chłopaka.

Od wielu lat jestem hiv-pozytywna. W rzeczywistości nie ma to znaczenia dla opinii publicznej, ale były chłopak zagroził, że udostępni tę informację, a ja nie dam nikomu prawa do zastraszenia mnie i wpływania na moje życie - napisała.

Conchita pierwszy raz powiedziała publicznie o tym, co ją spotkało. Chciała oszczędzić sobie życia z piętnem "syna, wnuka i brata ze statusem HIV". Wyznała także, że od wielu lat przechodzi regularną terapię. Wirus jest na granicy wykrywalności, nie istnieje więc ryzyko, że może go komuś przekazać. 

Zobacz także: Z utworem "Euphoria" wygrała Eurowizję. Dziś jej nie poznacie. Radykalnie zmieniła wizerunek

Mam nadzieję, że to będzie kolejny krok przeciwko stygmatyzacji osób zarażonych wirusem HIV. (...) Czuję się dobrze, jestem silniejsza, zmotywowana i bardziej wyzwolona niż kiedykolwiek. Dziękuję wszystkim za wsparcie - podsumowała.

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów