Zwycięzca Eurowizji 2019 szczerze o swojej orientacji seksualnej. W młodości był prześladowany

Marianna Bereza 25.11.2019
Duncan Laurence
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Holender wyznał, dlaczego mówienie o tym jest dla niego takie ważne.

Ma zaledwie 25 lat, a na koncie już wielki sukces. Duncan Laurence to zwycięzca Eurowizji, która odbyła się w maju w Tel Awiwie. Odkąd Holender wygrał w konkursie, występuje w wielu miejscach na świecie. Teraz zawitał do Polski, gdzie w studiu "DD TVN" opowiedział m.in. o swojej orientacji seksualnej.

"DD TVN": Zwycięzca Eurowizji szczerze o swojej orientacji seksualnej

W młodości był prześladowany przez rówieśników za swoją nadwagę. Muzyka była wtedy dla niego azylem i ujściem dla trudnych emocji. Jako 20-letni chłopak wziął udział w przesłuchaniach do piątej edycji programu "The Voice of Holland". Dotarł do półfinału, a utwór "Arcade" został wytypowany jako idealna piosenka na Eurowizję. Tak się zaczęła przygoda Duncana ze sławą.

Laurence jest biseksualny. Rok temu wyjawił w swoich mediach społecznościowych, że czuje pociąg seksualny zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Teraz w studiu "DD TVN" potwierdził swoje słowa i wytłumaczył, dlaczego temat orientacji seksualnej jest dla niego taki ważny.

Wiele osób prowadzi tego typu debatę i pojawiają się głosy przeciwne ludziom innym niż heteroseksualni. Mam nadzieję, że wpłynę troszeczkę na ludzi. Popatrzcie, jestem jaki jestem. Nie zmienię się, nawet jeżeli się to tobie nie podoba. Daj sobie spokój i albo się z tym pogódź, albo po prostu nie zwracaj na to uwagi - wyznał.

Zaapelował też do fanów, którzy obawiają się swojego coming outu. Duncan ma dla nich radę.

Takim osobom mówię: „Najpierw powiedz o tym ludziom, którzy cię kochają i których znasz. Nie możesz oczekiwać, że cały świat cię od razu zaakceptuje. Cały świat cię nigdy nie zaakceptuje, bo są różne opinie, religie, poglądy, więc to musisz zrozumieć" - dodał.

Oglądaliście Eurowizję 2019?

Zobacz także: Polska wokalistka dokonała coming outu. "Zostałam nauczona, żeby się nie wychylać"

Zwracasz uwagę na ścieżkę dźwiękową? Sprawdź, jak sobie poradzisz w naszym quzie!

"Kogel-mogel"
Rozwiąż quiz

Z jakiego filmu pochodzi ta piosenka? Tylko 1 na 10 osób zdobywa komplet punktów

"Kogel-mogel"

1. W której komedii mogliśmy usłyszeć piosenkę "Szukaj mnie" w wykonaniu Edyty Geppert?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów