Polska wokalistka dokonała coming outu. "Zostałam nauczona, żeby się nie wychylać"

Marianna Bereza 26.10.2019
Iwona Skwarek
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Iwona Skwarek po raz pierwszy wyznała, że dzieli życie z kobietą.

Wokalistka electro-popowego duetu Rebeka dokonała coming outu. Iwona Skwarek po raz pierwszy publicznie przyznała, że jest lesbijką. W wywiadzie dla "Wysokich obcasów" piosenkarka opowiedziała, z jakimi problemami boryka się na co dzień.

Coming out wokalistki duetu Rebeka

Piosenkarka zespołu Rebeka po raz pierwszy wyznała, że dzieli życie z kobietą. Choć nigdy nie ukrywała swojej orientacji seksualnej przed rówieśnikami, trudno jej było mówić o tym publicznie. Niedługo ukaże się utwór "Pocałunek" mówiący o lęku przed byciem sobą. To osobista historia Iwony, która doświadczyła wielu nieprzyjemnych sytuacji w związku z tym, że jest lesbijką.

Wracałam z moją dziewczyną z kina i pocałowałam ją na ulicy. Takim bardzo delikatnym buziakiem. Nagle z okna w bloku obok wydarła się na nas jakaś kobieta. Momentalnie spanikowałam, skuliłam się w sobie i jak wróciłam do domu, to cały czas o tym myślałam - wyznała Iwona Skwarek w rozmowie z "Wysokimi obcasami".

Bliscy nie od razu zaakceptowali fakt, że ich córka nigdy nie poślubi mężczyzny. Kiedy dowiedzieli się, że Iwona woli kobiety, zaprowadzili ją do psychiatry. Musiało upłynąć dużo czasu, zanim zrozumieli, że nie tędy droga, a homoseksualizm nie jest chorobą.

Wokalistka nie ukrywa, że wciąż towarzyszy jej strach związany z reakcją ludzi i rodziny na jej odmienność.

Zostałam nauczona, żeby się nie wychylać, żeby nic nie mówić, nikomu nie przeszkadzać. A to jest wbrew temu wszystkiemu. Robię to też dla siebie. Zresztą już się coś zmieniło, mam teraz głębszą relację z mamą. To była długa droga, ta piosenka i coming out stały się jej częścią - przyznaje Iwona.

Iwona Skwarek boi się konsekwencji swojej decyzji o ujawnieniu się, jednak chęć życia w zgodzie ze sobą jest silniejsza. Piosenkarka przyznała, że na co dzień przeżywa wiele obaw związanych ze swoją relacją z kobietą.

Problematyczne są zwykłe czynności, o których nikt heteroseksualny nie myśli na co dzień. Czasem chwytam ją za rękę i mam nieprzyjemne uczucie, że zaraz ktoś mi zwróci uwagę. Albo zastanawiam się, czy zdejmować nasze wspólne zdjęcia ze ścian, kiedy ma przyjechać daleka ciotka. (...) Napisałam tę piosenkę, bo poczułam, że chcę o tym opowiedzieć. To był pretekst, by zrobić coming out. Zawsze w muzyce chciałam być szczera, opowiadać swoje historie - podsumowała.

Nowy utwór zespołu Rebeka ma się ukazać w sobotę, 26 października.

Zobacz także: Allan Krupa nie popiera marszów LGBT. Edyta Górniak tłumaczy syna

Zwracasz uwagę na ścieżkę dźwiękową? Sprawdź, jak sobie poradzisz w naszym quzie!

"Kogel-mogel"
Rozwiąż quiz

Z jakiego filmu pochodzi ta piosenka? Tylko 1 na 10 osób zdobywa komplet punktów

"Kogel-mogel"

1. W której komedii mogliśmy usłyszeć piosenkę "Szukaj mnie" w wykonaniu Edyty Geppert?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów