Coca-Cola sprzedaje słynny billboard. Będzie go można kupić na aukcji internetowej

Martyna Kraus 30.08.2016
Coca-Cola
Fotografia: materiały prasowe

Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przekazany na cele charytatywne. 

Gigantyczny neonowy billboard, który od ponad czterech dekad błyszczy pod australijskim niebem na Kings Cross w Sydney, zostanie sprzedany na aukcji charytatywnej.

Ikona największego w Australii miasta będzie wkrótce zastąpiona bardziej przyjaznym dla środowiska, energooszczędnym oświetleniem. Nowa reklama Coca-Coli ukaże się światu w połowie września, czyli już za dwa tygodnie. Billboard, który w 1974 roku powieszono na skrzyżowaniu Darlinghurst Road i William Street zostanie rozebrany na części i sprzedany, literka po literce na aukcji na eBay. Cały dochód uzyskany z aukcji przeznaczony będzie na wsparcie organizacji Wayside Chapel

Reklama na Kings Cross to najbardziej rozpoznawalny na świecie punkt w całym Sydney, dlatego od początku wiedzieliśmy, że musimy znaleźć sposób na to, aby przetrwała mimo zmian - tłumaczy Roberto Mercade, dyrektor Coca-Coli na Południowy Pacyfik, w rozmowie z portalem Skynews.com.au.

Organizacja charytatywna Wayside Chapel jest niemal tak znanym punktem w mieście, jak billboard Coca-Coli. Została założona w 1964 roku, nieopodal słynnej reklamy, w dzielnicy czerwonych latarni Potts Point. Wayside Chapel nieprzerwanie od ponad 50 lat zajmuje się niesieniem pomocy osobom bezdomnym lub uzależnionym od narkotyków i alkoholu, a także tym, które starają się wyrwać ze świata prostytucji, hazardu i przemocy. 

Sprzedaż zabytkowej reklamy rozpocznie się 7 września i potrwa jedynie 5 dni, czyli dokładnie do 12 września 2016 roku. Kto więc ma chrapkę na kawałek billboardu, musi się spieszyć.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów