Co typ sylwetki może powiedzieć o twoim zdrowiu? Zobacz, na jakie dolegliwości jesteś narażony

Anna Respondek 09.10.2017
Typ sylwetki
Fotografia: Pexels

O co dokładnie chodzi?

Istnieją trzy podstawowe typy sylwetki: jabłko,  gruszka oraz klepsydra. Okazuje się, że każdy z nich może powiedzieć coś innego na temat zdrowia jego posiadaczki. Aby dobrze określić kształt figury, należy wziąć pod uwagę trzy wymiary: obwód ramion, talii i bioder. 

Prawidłowe rozpoznanie typu sylwetki nie tylko pomaga dobrać odpowiednią garderobę, ale również może przestrzec przed czekającymi nas w przyszłości chorobami. Na co zatem uważać?

apple-1702316_1280
Fotografia: Pixabay

Jabłko

Kobiety posiadające ten typ figury zazwyczaj borykają się z nadmierną ilością tłuszczu w okolicach klatki piersiowej i brzucha. Na pierwszy rzut oka taka sylwetka wydaje się być okrągła, biust i brzuch są znacznie szersze niż biodra i brakuje wcięcia w talii. 

Ponieważ tłuszcz gromadzi się w większości w okolicach korpusu, organy wewnętrzne są nim pokryte. To może prowadzić do takich chorób jak nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca czy nowotwory. 

Dobra wiadomość jest taka, że ten typ tłuszczu jest zazwyczaj najłatwiejszy do spalenia.

pear-2166102_1920
Fotografia: Pixabay

Gruszka

Wąskie ramiona i szerokie biodra to dwie podstawowe cechy takiej figury. Niezdrowa tkanka gromadzi się w dolnych partiach ciała, przez co na przykre dolegliwości najbardziej narażone są nogi. 

Osoby o tym typie sylwetki skarżą się na problemy z żylakami i stawami. Bardzo często mają trudności z poruszaniem się, a ból w okolicach kolan towarzyszy im niemalże każdego dnia. 

Niestety tłuszcz odkładający się w tych partiach ciała jest trudny do spalania, choć nie jest to niemożliwe. 

hourglass-620397_1280
Fotografia: Pixabay

Klepsydra

Marzą o niej wszystkie kobiety. Największe seksbomby światowego kina cieszyły się tymi ponętnymi kształtami, które charakteryzuje widoczne wcięcie w tali i podobny wymiar biustu i bioder. 

Choć ten typ figury ma najwięcej plusów, to zagrażający mu tłuszcz może odkładać się w każdej partii ciała. Przez to kobiety posiadające kształty klepsydry są narażone zarówno na problemy związane z sercem, jak i problemy z żylakami. 

Aby zapobiec zagrożeniom wystarczy odpowiednia dieta i ćwiczenia. 

A Wy, jaki macie kształt figury? 

giphy-downsized (17)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów