Co to jest trypofobia? Na tę chorobą cierpi Kendall Jenner

Martyna Wojciechowska 30.03.2018
Kendall Jenner
Fotografia: Eastnews

Ta choroba dotyczy 15% społeczeństwa.

Czujesz się nieswojo na widok skupiska małych dziur? Okazuje się, że ta nietypowa przypadłość ma swoją nazwę i dotyka stosunkowo sporej liczby osób. Jak się okazuje, cierpi na nią 15% społeczeństwa. Poznaj szczegóły i sprawdź, czy ty też zaliczasz się do tej grupy.

Zobacz także: Ujawniono, ile godzin tygodniowo pracuje statystyczny Polak. Ma to ścisły związek z zarobkami

Co to jest trypofobia?

Trypofobia to choroba, o której zaczęło być głośno, gdy okazało się, że cierpi na nią jedna z sióstr Kardashian - Kendall Jenner. 22-letnia piękność niedawno się do niej publicznie przyznała. Jak twierdzi, nieuzasadniony lęk przed dziurami nie daje jej spokoju. Dodajmy, że to dziwne schorzenie naukowcy odkryli dopiero w ostatnich latach.

Do tej pory nie stwierdzono jednoznacznie, skąd bierze się ta przypadłość. Na razie wiadomo tylko, że ma podłoże psychologiczne. Chcesz sprawdzić, czy ten problem dotyczy też ciebie? Wystarczy, że spojrzysz na poniższe zdjęcie i wszystko stanie się jasne. Na widok tych okrągłych otworów poczułaś gęsią skórkę, dreszcze lub mdłości? To znak, że też cierpisz na trypofobię.

Coraz więcej internautek na forach pisze o podobnych objawach:

Wiem, że to brzmi zabawnie i do tej pory nie mogłam nikomu tego racjonalnie wytłumaczyć. Świadomość, ze nie jestem sama z tą fobią jest zaskakująca. Może ktoś z was ma podobny lęk/wstręt?

Od kilku lat mam koszmary senne, w których pojawiają się skupiska kółek lub małych dziurek, zwłaszcza na ciele lub w ustach. Każdy taki sen powoduje u mnie tydzień życia w nerwach, dreszczy, mdłości.

Wy też tak macie?

EN_01094890_0661
Fotografia: Eastnews

Zobacz także: O czym nie można myśleć tuż przed zaśnięciem? Specjaliści przestrzegają: To naprawdę kiepski pomysł

Autor: Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów