Co tam Pirelli! Nowojorscy taksówkarze rozebrali się do sesji zdjęciowej do kalendarza

Redakcja 16.11.2016
Nowojorscy taksówkarze w sesji do kalendarza
Fotografia: www.nyctaxicalendar.com

Ciekawe, czy taki sam projekt mógłby powstać w Polsce. Odważny, a przy okazji w ważnej sprawie. 

Niemal w każdym filmie i serialu, którego akcja dzieje się w Nowym Jorku, przedstawiona jest scena, w której bohater najpierw walczy z innymi przechodniami o złapanie taksówki, a potem z satysfakcją wsiada do żółtego samochodu. Potencjał tego zjawiska dostrzegli również Philip Kirkman i jego żona Shannon. 

Projekt NYC Taxi Drivers Calendar to zbiór zdjęć kierowców nowojorskich taksówek, którzy jak wszyscy przedstawiciele tego zawodu, narzekają na Ubera. Mężczyźni aby przypomnieć ludziom, że nie dość, że jako taksówkarze są niezawodni, to jeszcze przystojni, postanowili zapozować niczym zmysłowe modelki przy swoich samochodach. 

Wzajemne korzyści

Małżeństwo Kirkman wpadło na pomysł tego projektu cztery lata temu, kiedy w ramach świątecznego prezentu wykonali kalendarz ze zdjęciami brata Philipa. Prezent spodobał się wszystkim członkom rodziny, a małżeństwo zapragnęło, aby ich nowa pasja dotarła do szerszej publiczności. 

W rozmowie z serwisem Mashable.com, Philip Kirkman wyznał, że wraz z żoną zastanawiali się nad organizacją sesji ze śmieciarzami, ale doszli do wniosku, że kierowcy taksówek szczycą się statusem ikon, jednocześnie nie ciesząc się odpowiednim szacunkiem społeczeństwa. Kirkman przyznał, że sesje stresowały zarówno twórców, jak i modeli. Z biegiem czasu taksówkarze zaczęli robić bardziej odważne miny, przybierać śmiałe pozy, a nawet zgodzili się na pokazanie odrobiny odsłoniętego ciała. Niestety, kobiety jeżdżące taksówkami nie zgodziły się na opublikowanie ich zdjęć.

Mężczyźni, którzy są bohaterami publikacji sami zgłosili się do Kirkmanów, którzy zamieścili ogłoszenie o castingu w sieci. Kalendarz na 2017 rok kosztuje około 60 złotych i można go nabyć na stronie Nyctaxicalendar.com. Część dochodu ze sprzedaży przeznaczona będzie na pomoc imigrantom i biednym rodzinom z Nowego Jorku.

Zobacz zdjęcia taksówkarzy z Nowego Jorku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów