Co świadczy o tym, czy jesteśmy spełnionymi ludźmi? Wystarczy na któreś z tych pytań odpowiedzieć twierdząco

Katarzyna Leszczyńska 23.10.2017
Te rzeczy świadczą o naszej wyjątkowości
Fotografia: pexels.com

Te rzeczy są w życiu najważniejsze.

Ludzie myśląc o sobie często porównują się do innych. To jest ich skalą odniesienia. Dzięki temu zawsze mogą stwierdzić, że są w czymś lepsi, jednak również gorsi. Często porównując się do innych, jednocześnie zaniżamy poczucie własnej wartości i wpadamy w depresję. Zawsze, w każdej dziedzinie, choćbyśmy nie wiem, jak byli w czymś dobrzy, może znaleźć się ktoś lepszy od nas. Dlatego nie warto zawracać sobie głowy porównaniami. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, które będą świadczyć o naszej wyjątkowości. Portal Inc.com przygotował listę tego typu pytań.

Czy mam przyjaciół?

Ludzie coraz rzadziej mają prawdziwych przyjaciół. Znajomości oparte zostały na relacjach na portalach społecznościowych. W wielu przypadkach zaciera się granica pomiędzy znajomym a kolegą, bliskim kolegą a przyjacielem. Dlatego trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest ktoś, na kim naprawdę możemy polegać. Jeżeli w naszym życiu są 2-3 takie osoby, oznacza to, że jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami.

Czy mogę wybierać ludzi, którzy mnie otaczają?

Zdarza się, że wokół nas pojawiają się ludzie, którzy sprawiają, że nasze życie staje się toksyczne. Prawdziwe szczęście polega, jak się okazuje, na tym, że mamy wpływ na to, kto znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu. Tu chodzi o pracę, dodatkowe zajęcia, ale również ludzi, z którymi spotykamy się np. na imprezach. Warto otaczać się samymi wartościowymi ludźmi, którzy będą pchać nas do góry, a nie prowokować do porażek.

Czy mam wystarczająco dużo pieniędzy, żeby dokonywać pozytywnych wyborów?

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednak zazwyczaj mówią to osoby, które faktycznie je mają. Jeżeli zarabiamy na tyle dużo, że możemy się utrzymać, a do tego odłożyć choć małą kwotę każdego miesiąca, jesteśmy szczęściarzami. Dzięki temu możemy zainwestować te pieniądze, np. w wymarzone wakacje.

Prawdziwi przyjaciele świadczą o naszej wyjątkowości

Czy uczę się na błędach?

Porażki nie są przyjemne, ale najważniejsze jest to, żeby umieć wyciągać z nich naukę. Jeżeli potrafimy zaakceptować to, co nie wyszło nam w życiu i umiemy coś z tej sytuacji wywnioskować – następnym razem na pewno będzie tylko lepiej.

Czy potrafię dawać coś od siebie innym?

Każdy człowiek potrafi brać. Nie każdy jednak potrafi dzielić się z innymi. Trzeba skupić się na tym, żeby umieć dawać coś od siebie innym. Nie każdy też potrafi poprosić o pomoc. Wtedy warto samemu ją zaproponować, jeżeli widzimy, że ktoś ma problem.

Czy potrafię doceniać innych?

Tę zasadę łatwo zobaczyć na podstawie gry zespołowej. Jesteśmy drużyną, więc osiągamy wszystko wspólnie. Nawet jeżeli sam dałem z siebie więcej niż inni. Jesteśmy szczęściarzami, jeżeli nie oczekujemy pochwał. Każdy lubi je przyjmować, ale nikt nie lubi, gdy ktoś się o nie prosi.

Czy czuję sens w życiu?

Jeżeli masz przy sobie ukochaną osobę, odkryłeś swoje powołanie, wiesz, co chcesz robić w życiu, masz swoje pasje – jesteś szczęściarzem. Niewiele osób potrafi odkryć, co chce naprawdę robić w życiu. Nie każdy wie, co go interesuje. Dlatego warto osiągnąć którąś z tych rzeczy i czerpać życie pełnymi garściami.

Te rzeczy warunkują nasze szczęście
Fotografia: pexels.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów