Karol Strasburger wyjaśnił, co oznacza jego nazwisko. Miał z tym lekki problem

Karol Strasburger nad Wisłą w niebieskiej koszuli
Fotografia: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Nazwisko tego pana od lat zastanawia widzów "Familiady". Karol Strasburger zdradził genezę swojego nazwiska, choć miał z tym lekkie problemy.

Karol Strasburger w polskim show-biznesie obecny jest od wielu lat. Zaczynał karierę jako aktor znany z filmu "Noce i dnie", a także z serialu "Klan". Od 1994 roku rozpoznawany jest przede wszystkim jako prowadzący kultowego programu "Familiada", który nieprzerwanie jest na ekranach polskich telewizorów w każdy weekend i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Teraz Strasburger udzielił szczerego wywiadu, w którym zdradził genezę swojego... nazwiska!

Zobacz także: "Wyraz kończący się na "chód"?" Uczestnik "Familiady" wymyślił nowe słowo. Reakcja Strasburgera bezcenna

Karol Strasburger opowiada, skąd pochodzi jego nazwisko

Karol Strasburger udzielił bardzo szczerego i osobistego wywiadu dla tygodnika "Świat i Ludzie". Aktor zdradził czytelnikom historię swojej rodziny. Redaktor w pewnym momencie zapytał go o genezę pochodzenia jego nazwiska. Jest to kwestia, która od lat zastanawiała wielu widzów "Familiady". 

Gwiazdor przyznał, że nie ma pewności, co do pochodzenia swojego nazwiska. Najprawdopodobniej jednak jego zdaniem pochodzi ono z języka niemieckiego.

Zawiera jednak w wymowie "Strasse", co oznacza "ulica" i "Bürger", czyli "obywatel". Gdyby to tłumaczyć z przymrużeniem oka, to "Bürgerstrasse" oznaczałoby: "ulica obywatela". Myślę, że gdyby żył mój ojciec, to mógłbym go o znaczenie nazwiska zapytać. Nie zdążyłem. O naszych korzeniach zaczęliśmy rozmawiać, gdy on był starszym człowiekiem - powiedział Karol Strasburger. 

Czy aktor zaspokoił nieco waszą ciekawość? Pochodzenie niektórych nazwisk, zwłaszcza tak oryginalnych z pewnością jest bardzo interesujące. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejny odcinek "Familiady" i nasz ulubiony moment programu - żart prowadzącego!

Zobacz także: W półfinale "Dance, Dance, Dance" emocje sięgną zenitu! Ewa Chodakowska zapłakana wybiegła ze studia

"Szansa na sukces" to równie kultowy program jak "Familiada"! Pamiętacie, kto zaczynał karierę w tym show?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów