Co mówi o nas miejsce, jakie wybieramy w samolocie? Wyniki najnowszych badań mogą zaskoczyć

Katarzyna Leszczyńska 06.11.2017
Wybór miejsca w samolocie świadczy o naszym charakterze
Fotografia: pexels.com

Lepiej siedzieć przy oknie czy bliżej środka?

Ludzie wybierający się w podróż zazwyczaj kupują bilety wcześniej, żeby móc zarezerwować sobie ulubione miejsce w samolocie. Większość ludzi stawia na fotel przy oknie. Są jednak też tacy, którzy preferują miejscówkę bliżej środka. Okazuje się, że w zależności od tego, jakie miejsce lubimy najbardziej, można wywnioskować nasze cechy charakteru.

Naukowcy udowodnili, że nasze preferencje co do miejsca, łączą się w dużej mierze z naszą osobowością. Osoby, które wybierają fotel przy oknie, lubią mieć nad wszystkim kontrolę. Łatwo poddają się irytacji i raczej są zamknięte w sobie. Nie lubią wchodzić w relacje z innymi, dlatego najlepszych sposobem podróżowania dla nich jest ta, gdy mogą spać lub trzymać nos blisko szyby.

Przy oknie siedzą ludzie samolubni
Fotografia: pexels.com

Co wybór miejsca w samolocie mówi o osobowości?

Ludzie siadający zazwyczaj bliżej środka są nieco bardziej wyciszeni, więc nie lubią wchodzić w konflikty z innymi. Są jednak bardziej otwarci na relacje międzyludzkie. Nie przepadają za spaniem podczas podróży i lubią rozmawiać z innymi pasażerami. Drugą grupą ludzi siadających wewnątrz samolotu są osoby bardziej nieśmiałe, które nie przepadają za przeszkadzaniem innym podróżującym. Dlatego też, nie chcąc się przeciskać, wybierają miejsca jak najbliżej wyjścia.

Badania przeprowadzone przez portal Expedia wykazały, że aż 55 procent pasażerów wybiera miejsce przy oknie. Nie jest to jednak aż tak duża przewaga, bowiem pozostali decydują się na miejsce wewnątrz samolotu. Kto by się spodziewał, że taka rzecz jak fotel podczas podróży, może pokazać, jakimi jesteśmy ludźmi. 

Wybór miejsca w samolocie świadczy o naszym charakterze
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów