Owalna, okrągła, a może trójkątna? Co kształt twarzy mówi o charakterze?

Anna Respondek 14.12.2017
Kształt twarzy
Fotografia: Pexels

Twarz to wizytówka każdego człowieka.

Większość ludzi, poznając nową osobę, w pierwszej chwili zwraca uwagę na twarz. Ważny jest jej kształt i rysy, które mogą zadecydować o tym, czy ktoś odbierze nas w sposób pozytywny czy negatywny. Jak przyznają psychologowie i specjaliści od wizerunku, to jaki mamy kształt twarzy wiele mówi o charakterze, a nawet może zdradzić jego słabe i mocne strony. 

Istnieje sześć najczęściej spotykanych kształtów. Jaki jest twój?

Twarz podłużna

Jeśli jesteś jej posiadaczem to znaczy, że pozytywnie podchodzisz do życia, choć nie do wszystkich ludzi. Masz humorki, które są niezrozumiałe dla nieznajomych. Lubisz żartować, choć wolisz z kogoś niż z samego siebie. 

Trudno cię złamać, gdyż wszystko obracasz w żart. Jesteś dobrym przyjacielem, który poświęci się dla swoich najbliższych. Z łatwością zjednujesz sobie ludzi i przykładasz wielką wagę do tego, co i jak mówisz. Masz jednak wybuchowy temperament i łatwo ulegasz emocjom, raz płaczesz, a kilka chwil później cieszy cię cały świat. Jeśli ktoś nie przypadnie ci do gustu, to od raz mu to pokażesz.

liv
Fotografia: Instagram/misslivalittle

Twarz okrągła

Charakteryzuje ludzi, którzy są niezwykle przyjacielscy i ciepli. Nawet przez najgorsze doświadczenia przejdziesz z uśmiechem na twarzy, choć jest to jedna z twoich masek, za którą się kryjesz.

Masz analityczny umysł i jesteś niezwykle zdecydowany, dlatego nawet najtrudniejsze zadanie doprowadzisz do końca. To pomaga ci osiągnąć sukcesy zarówno w życiu zawodowym jak i naukowym. Niestety nie do końca dobrze radzisz sobie z krytyką, przytłacza cię. Każdą uwagę pod swoim adresem traktujesz jak atak i często zrywasz kontakt z osobą, która odważyła ci się coś powiedzieć. 

sel1
Fotografia: Instagram/selenagomez

Twarz trójkątna

Lubisz panować nad wszystkim, nie tylko w swoim życiu, ale również w życiu najbliższych ci osób. Masz duże zdolności aktorskie, które często wykorzystujesz. Ludzie liczą się z twoim zdaniem. 

Jesteś odważny i twardo stąpasz po ziemi. Nie myślisz o tym, co może się zdarzyć, tylko chwytasz aktualny dzień i wykorzystujesz go do ostatniej chwili. Zazwyczaj osiągasz cel, który sobie zamierzyłeś. To jednak powoduje, że dużo osób boi się przy tobie odezwać, nie chcą konfrontacji. Nie masz wielu przyjaciół, otaczasz się raczej znajomymi.

halle
Fotografia: Instagram/halleberry

Twarz kwadratowa

Kochasz harmonię, zarówno w życiu emocjonalnym i uczuciowym, jak i zawodowym. Nie jesteś ani przebojowy ani skryty. Starasz się utrzymać równowagę, ponieważ dzięki niej czujesz grunt pod nogami. 

Podzielność uwagi to twoja zaleta. Potrafisz robić kilka rzeczy naraz, w życiu zawodowym jesteś twardzielem, ale w domu zamieniasz się w potulnego kotka i nie masz z tym żadnego kłopotu. Często jednak przejmujesz się tym, co dzieje się dookoła ciebie, twoje ambicje mogą utrudniać ci życie.

kru
Fotografia: Instagram/dianekruger

Twarz owalna

Charakteryzuje urodzonych liderów. Wiesz dokładnie, co chcesz osiągnąć i nie potrzebujesz do tego pomocy innych ludzi. Lubisz wydawać polecenia i liczysz na to, że zostaną wykonane w najlepszy z możliwych sposobów. 

Umiesz pracować zespołowo i nie jesteś samolubny. Nigdy nie przypisujesz całej zasługi jedynie sobie. Niestety jesteś chodzącą bombą zegarową, mała przeszkoda czy niedogodność i wybuchasz. To sprawia, że ludzie się ciebie boją, a przez to trudno znaleźć ci prawdziwego przyjaciela. 

katy
Fotografia: Instagram/katyperry

Twarz serce

Serce masz wyrysowane nie tylko na twarzy, ale także chętnie dzielisz się nim ze wszystkimi. Kochasz życie i wszystko co cię otacza, lubisz pomagać, choć niektórzy twoją wspaniałomyślność wykorzystują przeciwko tobie. 

Masz wielu przyjaciół, ludzie do ciebie lgną. Nie straszne ci żadne zadanie, ponieważ trudno cię zrazić. Dostrzegasz w ludziach to, co najlepsze. Czasem bywasz jednak naiwny i niepasujący do współczesności. Nie rozumiesz dlaczego życie bywa tak niesprawiedliwe. 

EN_01263193_0062
Fotografia: EAST NEWS

A Wy, co sądzicie o swoim kształcie twarzy? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów