Kształt brwi może podpowiedzieć ci, jakich ludzi lepiej unikać

Anna Respondek 12.06.2018
Kobieta
Fotografia: Shutterstock

Okazuje się, że wystarczy jedno spojrzenie, aby stwierdzić, czy ktoś jest na przykład narcyzem. 

Z biegiem czasu zmienia się moda nie tylko związana z tym jak się ubieramy, ale również z tym, jaki makijaż wybieramy. Dotyczy to również kształtu brwi, który ewoluował na przestrzeni lat. Kiedyś kobiety marzyły o idealnie wyregulowanych i cienkich brwiach. Obecnie najmodniejsze są szerokie i dobrze widoczne. 

Zobacz także: Co mówi o tobie twoja barwa urodzin? 

Okazuje się jednak, że nawet brwi mogą sporo powiedzieć o człowieku i jego cechach charakteru. Do takiego wniosku doszli naukowcy z uniwersytetu w Toronto, którzy postanowili przeanalizować ten temat. Zrobili oni zdjęcia grupie ochotników, a w następnym kroku pokazali je drugiej grupie osób, która miała wskazać najbardziej narcystycznych osobników. Końcowy wniosek badaczy był jednoznaczny. Im bardziej charakterystyczny i zadbany kształt brwi, tym bardziej osoba zapatrzona jest sama w siebie. 

Narcyzi uwielbiają zwracać na siebie uwagę i wzbudzać podziw. Mogą pielęgnować wyraziste brwi, aby zostały zauważone, rozpoznane i zapamiętane. To zwiększa poziom utrzymywania nadmiernie pozytywnej opinii o sobie - powiedziała dr Miranda Giacomin.

Co jeszcze mówią o nas nasze brwi?

Zobacz także: O czym świadczy pozycja, w której śpisz?

Zagłosuj

Jakie masz brwi?

Liczba głosów:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów