Co kolor paznokci mówi o kobiecie? Każda barwa inaczej świadczy o osobowości

Katarzyna Leszczyńska 17.01.2018
Co kolor paznokci mówi o kobiecie?
Fotografia: pixabay.com

Każda z nas ma swoją ulubioną barwę. 

Nasz charakter zdradzać może wiele rzeczy. Nie od dziś wiadomo, że np. ubranie może mówić dużo o osobowości jego właściciela. Podobnie jest chociażby z lakierem do paznokci. Okazuje się, że to, po jaki kolor manicure sięgamy, można zdradzić wiele na temat naszej osobowości. Oczywiście każda kobieta zmienia co jakiś czas kolor paznokci, jednak wszystkie mamy ulubione barwy, po które sięgamy najczęściej. To właśnie nimi trzeba się kierować.

Zobacz także: Co buty mogą powiedzieć o swoim właścicielu?

Ognista czerwień

Czerwień to jeden z ulubionych kolorów do paznokci wśród kobiet. Nie każda pani jednak zdecyduje się sięgnąć po jej ognisty odcień. Te, które mają ku temu odwagę charakteryzują się ogromną pewnością siebie. Są ambitne i zawsze dążą do osiągnięcia postawionych sobie celów. Ich odwaga łączy się również z emocjonalnością.

Ognista czerwień paznokci kojarzy się z pewnością siebie

Głęboka czerń

Choć ten kolor kojarzy się mrocznie, na paznokciach wygląda niezwykle stylowo. Zazwyczaj sięgają po niego kobiety, które są bardzo kreatywne. To mogą być panie o artystycznej duszy, np.: malarki, poetki, ale również te, które mają intrygujące hobby, jak np. tancerki. To również kobiety, które w pracy muszą wykazać się kreatywnością, np.: dziennikarki, marketingowcy, a nawet kucharki.

Elegancki burgund

To jeden z najbardziej klasycznych kolorów paznokci. Jest bardzo seksowny i idealnie nadaje się na wieczorowe wyjścia. Stawiają na niego zazwyczaj kobiety, które mają silną osobowość. Zawsze wiedzą, czego chcą w życiu i potrafią do tego dążyć. Przy tym są również oryginalne i nie podążają bezmyślnie za modą.

Granat

Kobiety, które decydują się na ten odcień, zazwyczaj są samowystarczalne. Potrafią twardo stąpać po ziemi, są zdecydowane i nie potrzebują w swoim życiu nikogo do szczęścia. Zawsze polegają na sobie. Choć niekoniecznie są typem samotnicy, nie mają parcia na poszukiwanie partnera. Nie boją się też nowości i podejmowania wyzwań.

Czarne paznokcie noszą artystyczne dusze

Delikatne pastele

Tego typu kolory noszą prawdziwe romantyczki. Paznokcie w delikatnych kolorach kojarzone są z wrażliwością, wdziękiem i urokiem. Zawsze są szczere i sympatyczne, choć gdy trzeba, potrafią pokazać pazury i temperamentny charakter.

French manicure

Bardzo naturalne i swego czasu niezwykle popularne paznokcie. Obecnie pozostały przy nich przede wszystkim kobiety, które cenią sobie klasykę. Są staranne, dbają o każdy szczegół w wyglądzie i zawsze wywiązują się ze swoich zadań. Oprócz tego bywają niezwykle uparte w realizacji celów.

Mocny róż

Kobiety, które lubią mocny odcień różu na paznokciach, wbrew pozorom nie mają wybuchowych osobowości. Wręcz przeciwnie, są miłe, opiekuńcze i bardzo wrażliwe. Zawsze starają się wyglądać zmysłowo i zdarza im się, że zbyt łatwo wierzą innym i szybko się zakochują.

Kobiety o różowych paznokciach są bardzo wrażliwe

Rzucające się w oczy neony

Tutaj już nieco bardziej zgadza się osobowość z ekstrawaganckim wyglądem paznokci. Kobiety, które stawiają na takie odcienie, z reguły są bardzo energiczne i wszędzie ich pełno. Nie potrafią długo siedzieć w jednym miejscu. Uwielbiają planować, podróżować i przede wszystkim być w centrum uwagi.

Radosny żółty

To jeden z najbardziej optymistycznych kolorów. Choć nie nadaje się na każdą okazję, wesołe kobiety uwielbiają po niego sięgać. Są one zazwyczaj spontaniczne i bardzo szczere. Nie tolerują osób zakłamanych i same zawsze kierują się w życiu prawdą. To kobiety, które uwielbiają wyróżniać się z tłumu i podążają za trendami.

Złoto i brokat

Tym kobietom nie brakuje uroku osobistego. Uwielbiają czarować i zwykle im się to udaje. Mimo całego swojego wdzięku, mają niezwykle silne osobowości. Potrafią postawić na swoim. Bardzo mocno stawiają w życiu na jego materialne oblicze.

Kobiety, które noszą złote paznokcie, mają silną osobowość

Mocna zieleń

Wszelkiego rodzaju odcienie trawiastej zieleni, khaki, moro, mogą kojarzyć się z kobietami, które lubią, gdy wokół nich dużo się dzieje. Nie cierpią stagnacji i chętnie podejmują nowe wyzwania.

Metaliczne

Ostatnio w modzie były metaliczne paznokcie i te z efektem lustra. Kobiety, które lubią stawiać na taki błysk uwielbiają być w centrum zainteresowania. Żeby je zadowolić jednak trzeba się naprawdę postarać. Nie osiadają na laurach i dążą do realizacji marzeń, czasami nawet za wszelką cenę.

Śnieżna biel

Stawiają na niego kobiety, które mają optymistyczne podejście do życia. Ich system wartości oparty jest jednak na ludziach, którzy je otaczają. Nie można się z nimi nudzić. Oprócz tego uwielbiają wszystko co modne, a niekiedy nawet same kombinują z połączeniami w garderobie. 

Kobiety z białymi paznokciami są optymistkami
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów