Co mówi o nas kolor oczu? Każdy określa trzy podstawowe cechy charakteru

Anna Respondek 15.01.2018
Kolor oczu
Fotografia: Pexels

Po kilkumiesięcznych badaniach naukowcy odkryli ciekawe powiązania między kolorem oczu a cechami charakteru. 

Znane jest powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy. Wygląda na to, że naukowcy z Uniwersytetu Orbero w Szwecji wzięli je sobie do serca i postanowili sprawdzić, czy faktycznie istnieją jakieś powiązania między kolorem oczu a cechami charakteru ich właścicieli. W tym celu przebadali grupę ponad 400 osób. Z wyników badań wysnuli niezwykle ciekawe wnioski. Do każdego koloru dopasowali trzy podstawowe cechy. 

Oczy błękitne

Podstawowe cechy: emocjonalność, delikatność, elegancja. 

Osoby z takim kolorem oczu są niezwykle emocjonalne i wrażliwe. Cechuje je duże poczucie empatii i zamiłowanie do sentymentalizmu. Zawsze chętnie pomogą, nawet nieznajomemu. Idealna praca dla nich to taka, w której będą musieli analizować, planować czy przewidywać. Niebieskookie kobiety wykazują się silną psychiką. 

people-2563491_1280
Fotografia: Pixabay

Oczy zielone

Podstawowe cechy: spontaniczność, kreatywność, szalony charakter.

Prawdziwie zielone oczy występują naprawdę rzadko w przyrodzie, dlatego według naukowców są najbardziej atrakcyjne dla otoczenia. Osoby, które mogą się nimi cieszyć, są niespokojnymi duchami, niezwykle inteligentnymi i kreatywnymi. Nadają się do piastowania wysokich stanowisk, ponieważ są odporne na stres. Przyjaciele zawsze mogą na nich liczyć, a ukochani nie będą narzekali na brak czułości.

girl-1308307_1280
Fotografia: Pixabay

Oczy piwne

Podstawowe cechy: niezależność, lojalność, romantyczność.

Oczy piwne- życie dziwne? Choć to znane powiedzenie, nie do końca musi być prawdziwe. Piwnookie osoby są niezwykle towarzyskie, dlatego właśnie zawsze otacza je gromada przyjaciół. Potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji, kochają adrenalinę, choć bywają wybuchowe. Zabawa to nieodłączny element ich życia, pomimo tego są niezwykle wierne i każdy sekret jest u nich bezpieczny. 

pexels-photo-620318
Fotografia: Pexels

Oczy brązowe

Podstawowe cechy: szczerość, odwaga, zagadkowość.

Ciemne oczy są charakterystyczne dla osób kierujących się konkretnymi zasadami. Dlatego właśnie często brązowoocy piastują wysokie stanowiska. Uwielbiają przewodzić, dominować i rządzić. Pomimo siły, osoby z takimi oczami są również bardzo tajemnicze i niezwykle dobre w zadaniach motorycznych, na przykład w sporcie. Naukowcy udowodnili, że osoby z ciemnymi oczami mogą spać nawet dwie godziny krócej niż te z jasnymi, ponieważ znacznie szybciej się regenerują. Pomimo to, mają jednak problem z wczesnym wstawaniem. 

pexels-photo-792994
Fotografia: Pexels

Oczy szare

Podstawowe cechy: mądrość, czułość, skrytość.

Osoby z szarymi oczami są skryte i tajemnicze. Mają problemy z pełnym zaangażowaniem się w związki damsko-męskie. Nie potrafią do końca zaufać, jednak jeśli już się tak stanie, są niezwykle lojalne. Potrafią myśleć kreatywnie i twórczo. Często odnoszą sukcesy w pracy, ponieważ są niezwykle ambitne. Przez to jednak nazywane są samotnikami. 

pexels-photo-301958
Fotografia: Pexels

A Wy, jaki macie kolor oczu? ;)

Zobacz również najmilsze cechy znaków zodiaku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów