"Co jest irytującego w byciu w ciąży?". Kontrowersyjny film Amnesty International

Magdalena Barszczak 22.05.2018
kobieta z dzieckiem
Fotografia: Youtub.com/Amnesty International Ireland

Spot organizacji wywołał ogromne poruszenie wśród internautów.

25 maja w Irlandii odbędzie się referendum za liberalizacją prawa aborcyjnego. Z tej okazji Amnesty International przygotowała film, w którym kobiety opowiadają o tym... co ich najbardziej irytowało w byciu w ciąży

Zobacz także: Ksiądz Franciszek poucza Polki. Mąż po pracy potrzebuje odpoczynku, kobieta musi "cierpliwie poczekać"

Kontrowersyjny spot Amnesty International. Internauci oburzeni

Irlandki wspominają czas ciąży i niedogodności z nią związane. Jedna uskarżała się na poranne mdłości, inna potrącała wszystko "swoim dużym brzuchem", kolejna narzekała na spuchnięte kostki. "Byłam tak ogromna, że sama nie mogłam wyjść z wanny", "obcy dotykają twojego brzucha", "nie możesz pomalować paznokci u stóp" - słyszymy na filmie propagującym legalizację aborcji. 

Każda z nas myśli, że restrykcyjne prawo aborcyjne jej nie dotyczy. Póki naprawdę cię nie dotknie. Restrykcyjne prawo aborcyjne zagraża wszystkim kobietom w ciąży. Powiedz TAK dla zniesienia restrykcyjnych przepisów - podsumowuje spot AI.

Pod postem AI na Twitterze zawrzało. Niektórzy przyrównali kampanię organizacji do głośnej okładki "Wysokich obcasów" z "aborcyjnym dream teamem" na czele.

To jest właśnie całe Amnesty International. Wprowadzić aborcję, bo ciąża jest irytująca... A kiedy Alfie Evans walczył o przeżycie to cicho sza...

Że jak? Propagandówka pt. „Co jest irytującego w byciu w ciąży” jako argument dla aborcji? Idziecie w stronę „aborcyjnego dream teamu”. Chyba tam u was to już wszyscy na głowę upadli ostro.

Wy, bezmyślne kretyny! Poniżacie i obrażacie kobiety, traktując je jako istoty bez wolnej woli. Ciąża to nie jest coś nieuniknionego (tym bardziej aborcja), idioci.

Chora organizacja....która w swojej hipokryzji osiągnęła wszystkie szczyty... - to tylko niektóre z wielu komentarzy w podobnym tonie.

Kontrowersyjny spot Amnesty International - komentarze
Fotografia: Twitter.com/amnestyPL

Irlandia jest jednym z niewielu krajów świata, który prawie całkowicie zakazuje aborcji. Jednak czy puszczenie w eter komunikatu "ciąża jest irytująca, więc zalegalizujmy aborcję" to dobry pomysł?

Co o tym myślicie?

Zobacz także: Gwiazdy, które przyznały się do depresji poporodowej. Opowiedziały o ciężkich chwilach

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów