Dlaczego uderzenia poniżej pasa to wyjątkowo zły pomysł? Oto co dzieje się mężczyźnie, kiedy dostanie w "klejnoty"

Anna Respondek 19.06.2018
Piłkarze
Fotografia: EAST NEWS

Przed nami mecz Polska-Senegal, dlatego lepiej zapoznać się ze skutkami ciosów poniżej pasa. 

Mundialowe szaleństwo ogarnęło cały świat. Zarówno mężczyźni jak i kobiety na bieżąco śledzą piłkarskie dokonania i z zapartym tchem oczekują na mecz Polska - Senegal, który ma się odbyć już dziś o godzinie 17. Zanim jednak głośno będziemy kibicować naszym piłkarzom, warto dowiedzieć się, jakie zagrożenia czyhają na nich na boisku. 

Zobacz także: Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Meller podpadł Błaszczykowskiemu?

Oczywiście podczas meczu dochodzi do różnych kontuzji i niedozwolonych zachowań, jednak jedno z nich wydaje się być wyjątkowo nikczemne. Chodzi oczywiście o cios poniżej pasa, który dla każdego mężczyzny, nie tylko piłkarza, jest prawdziwym horrorem. Co tak naprawdę dzieje się, kiedy mężczyzna dostanie w swoje "klejnoty"?

Cios poniżej pasa - podejście naukowe

Kobiety patrzące na zwijających się z bólu mężczyzn, nie są w stanie pojąć, dlaczego ich twarz zmienia nagle barwę, a w oczach pojawiają się łzy. Bo czy to może aż tak bardzo boleć? Okazuje się, że tak i panie nie powinny nigdy, chyba że w obronie własnej, stosować tego ciosu. 

Jak przekonują naukowcy, informacja o ciosie dociera do mózgu mężczyzny z prędkością 265 km/h i wtedy właśnie zaczyna się cała zabawa. Pojawiają się zawroty głowy, duże mdłości i ból, który rozchodzi się wzdłuż całego podbrzusza. Jądra wypuszczają w tym momencie neuroprzekaźniki, które dają natychmiastowy sygnał do tego, aby łagodzić ból. 

Mózg działa na kilka sposobów: wysyła dawkę endorfin, które mają złagodzić ból, jednak nagły hormonalny skok prowadzi do bólu głowy i mdłości. Na ból reaguje również ucho środkowe, które wzmaga nieprzyjemne odczucia. Dodatkowo mózg nie pozwala zupełnie zapomnieć o bólu, ponieważ ból to coś dobrego, mężczyźni dowiadują się, że coś jest nie tak. W tym momencie właśnie panowie łapią się za krocze, zwijają w kłębek, na ich czole pojawiają się krople potu i natychmiastowo wzrasta temperatura ciała. 

Istnieją dwa dobre sposoby na to, aby nieco złagodzić nieprzyjemne odczucia. Po pierwsze położenie się i uspokojenie organizmu, po drugie spryskanie twarzy i ciała zimną wodą. 

Drodzy panowie, zrobiła nam się was żal. Szczerze... 

Zobacz także: Mała Laura przeprowadza wywiad z polskimi piłkarzami. To trzeba zobaczyć

Zobacz także najlepsze filmy o piłce nożnej:

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów