Co dzieje się z aktorem znanym z "Pretty Woman"? Richard Gere nie dostaje ról. Zna przyczynę

Anna Respondek 25.08.2017
Richard Gere
Fotografia: East News

Kiedyś brylował na największych imprezach Hollywood. Dziś jego sytuacja nie wygląda tak kolorowo. 

Richard Gere  to znakomity aktor, który na swoim koncie ma wiele znaczących ról, zarówno w komediach romantycznych, jak i dramatach czy filmach kryminalnych. Pamiętamy go doskonale jako przystojnego biznesmena w "Pretty Woman" i dociekliwego dziennikarza w "Uciekającej pannie młodej". 

Od pewnego czasu gwiazdor, który w tym roku skończy 68 lat, nie otrzymuje już ciekawych ról, które pomogłyby mu wrócić na sam szczyt. Dlaczego tak się dzieje? Gere twierdzi, że zna odpowiedzieć, a wszystko ma związek z jego przekonaniami i polityką. O sytuacji tej napisał portal Wp.pl.

Aktor od wielu lat jest buddystą i bliskim przyjacielem Dalajlamy, dlatego właśnie bez ogródek krytykuje politykę Chin wobec Tybetu. Głośnym echem odbiło się jego wystąpienie na gali rozdania Oscarów w 1993 roku, kiedy to wyszedł poza ramy scenariusza i otwarcie sprzeciwił się łamaniu praw człowieka w Tybecie. 

Dziś, jak twierdzi Gere, ponosi tego konsekwencje. Ponieważ Chiny inwestują coraz więcej pieniędzy w hollywoodzkie produkcje, mają również wpływ na wybór obsady. 

Są filmy, w których nie mogę wystąpić, ponieważ Chińczycy mówią: "Nie chcemy go". Niedawno usłyszałem, że ktoś wycofał się z finansowania filmu, bo uznał, że mój udział w nim może wkurzyć Chińczyków - wyznał aktor w wywiadzie dla "The Hollywood Reporter

Jak sam przyznał, to nie jedyna taka sytuacja. Było ich znacznie więcej. 

Miałem zagrać w filmie kręconym przez chińskiego reżysera i dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć, usłyszałem: "Przykro mi, nie mogę tego zrobić". Wyznał mi, że jeśli by mnie zatrudnił, on i jego rodzina już nigdy nie mogliby wrócić do kraju, a on znalazłby się na czarnej liście - dodał w tym samym wywiadzie. 

Bronienie swojego zdania, które dodatkowo nie jest zbyt "popularne", jest rzadkością we współczesnym świecie. Gere jednak nie ma zamiaru z niego rezygnować. 

Czy uważacie, że słusznie postępuje? 

giphy (18)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów