Ciężarne kobiety nie będą musiały dłużej chodzić do lekarza na KTG. To urządzenie pozwala przeprowadzić badanie w domu

Redakcja 27.06.2017
Pregnabit
Fotografia: East News

Ten wynalazek nie tylko ułatwi życie kobietom, ale także zmniejszy kolejki do lekarzy.

Jak informuje edziecko.pl, we wrześniu 2017 roku do sprzedaży trafi Pregnabit. To urządzenie, dzięki któremu ciężarne kobiety będą mogły w zaciszu domu, samodzielnie przeprowadzić badanie KTG, które pozwala monitorować czynność serca płodu i czynność skurczową mięśnia macicy. 

Pod koniec ciąży kobiety na badaniu KTG (kardiotokografia) muszą stawiać się nawet co kilka dni. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, nawet codziennie. Przyjazd na badanie, które trwa zazwyczaj około 30 minut, może być więc dla przyszłych mam problematyczne. Właśnie dlatego polska firma Nestmedic opracowała, wcześniej wspomniany, Pregnabit. 

Pregnabit łączy technologię, której ufają specjaliści z mobilnością, której oczekują przyszli rodzice. Nic nie jest w stanie zastąpić doświadczenia i wiedzy specjalistów. Pregnabit jest urządzeniem telemedycznym, które powstało, aby wspierać działania lekarzy i położnych, umożliwiając przeprowadzenie badań KTG u kobiet w ciąży, w dowolnym momencie oraz miejscu - czytamy na stronie Pregnabit.com. 

Doktor Patrycja Wizińska - Socha, współwłaścicielka i prezes firmy Nestmedic
Fotografia: East News

Doktor Patrycja Wizińska - Socha, współwłaścicielka i prezes firmy Nestmedic

Rewolucyjne urządzenie? 

Niestety, przyszłe mamy nie będą mogły zakupić urządzenia. Produkt dedykowany jest wyłącznie dla lekarzy i położnych. Nie oznacza to jednak, że kobieta nie może mieć go w domu. Lekarz lub położna, analizując przebieg ciąży, podejmuje decyzję, czy należy ciężarnej udostępnić sprzęt do mobilnej kontroli KTG.

Jak podaje Babyonline.pl, aby dowiedzieć się, czy wyniki badań są prawidłowe, nie trzeba umawiać się na wizytę u lekarza. Dzięki dodanej do niego usłudze, wynik zostanie przesłany do Medycznego Centrum Telemonitoringu. Jeśli wynik badania będzie w porządku, kobieta o tym fakcie zostanie poinformowała za pomocą wiadomości sms. Jeśli wykryte zostaną nieprawidłowości, zostaną uruchomione odpowiednie procedury medyczne. 

Lekarz prowadzący ciążę zazwyczaj dobrze zna swoje pacjentki, przebieg ich ciąży, potrzeby oraz wskazania do dodatkowych procedur medycznych. Jednocześnie lekarz nie jest w stanie czuwać nad ich zdrowiem i spokojem bez przerwy. Dlatego połączenie nowoczesnych technologii i medycznego centrum, będącego do dyspozycji przez całą dobę, to bardzo dobry kierunek – twierdzi dr n. med. Robert Woytoń, specjalista położnik ginekolog, a jego wypowiedź przytacza Babyonline.pl. 

Nie da się ukryć, że dzięki temu urządzeniu, przyszłe mamy będą mogły poczuć się pewniej i bezpieczniej :-) 

Pracownicy Nestmedic: Martyna Rzepecka, Patrycja Wizińska-Socha, Anna Skotny, Marcin Brus, Magdalena Sękowska, Ewa Wojciech, Jan Tarka
Fotografia: East News

Pracownicy Nestmedic: Martyna Rzepecka, Patrycja Wizińska-Socha, Anna Skotny, Marcin Brus, Magdalena Sękowska, Ewa Wojciech, Jan Tarka 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów