Chujowa Pani Domu buntuje się. "Słyszałam: Nie umiesz gotować, jak znajdziesz męża"

Paulina Szestowicka 21.10.2016
Książka Chujowa Pani Domu
Fotografia: materiały prasowe

Magdalena Kostyszyn napisała książkę, która szybko stała się ulubioną pozycją wielu kobiet. I nie ma w tym nic dziwnego.

Fan page Chujowa Pani Domu na Facebooku lubi ponad pół miliona osób. Jego autorka, Magdalena Kostyszyn, napisała książkę o tym samym tytule. Publikacja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko wśród fanów w mediach społecznościowych, ale wielu kobiet, które mówią, że książka przedstawia historie, pod którymi mogą się podpisać.

Pojawiły się pierwsze komentarze i są bardzo pozytywne. Jestem zachwycona tym faktem, ponieważ najczęściej słyszę opinię: Napisałaś książkę o mnie; Napisałaś coś, o czym myślałam wiele razy; Jakbym czytała listy od swojej najlepszej przyjaciółki - powiedziała Magdalena w Radiu ZET Chilli. - Książka jest słodko-gorzka. Zabawne historie często mają smutną puentą, albo jest w nich czarny humor. Ale dodam na swoje usprawiedliwienie, że książkę pisałam w okresie jesienno-zimowym. 

Magdalena Kostyszyn tworzy też bloga Venilakostis.com, pracuje od 7 lat w PR-ze i ma na swoim koncie prowadzenie zajęć na SWPS. Wydawać by się mogło, że w jej życiu nie ma miejsca na dodatkowy projekt, ale szybko okazało się, że pomysł na fan page był strzałem w dziesiątkę a jego dobrym uzupełnieniem będzie książka. 

Chujowa pani domu tkwiła we mnie gdzieś od zawsze. Kiedy byłam nastolatką buntowałam się, że mama każe mi sprzątać, prać, prasować, zmywać. Bulwersowałam się, że mój brat nie tego nie musi, bo jest chłopakiem. Od młodzieńczych lat narastał we mnie bunt. Kiedy słyszałam od taty: Nie umiesz gotować, jak ty znajdziesz męża, wkurzało mnie, że wartość kobiety określa się takimi wartościami jak sprzątanie czy gotowanie - tłumaczy Magdalena.

Chujowa nie taka ch*jowa

Chujowa Pani Domu co prawda zatkała kiedyś rurę od odpływu, zalewając kreta nie ciepłą a zimną wodą, ale zajmuje się nie tylko tematyką sprzątania, ale też problemami społecznymi. Staje w obronie osób, które nie tylko nie chcą mieć dzieci, ale też nie mogą. Twierdzi, że nikogo nie powinno się piętnować z powodu jego życiowych decyzji lub sytuacji. Chęć opowiadania o trudnych rzeczach była jednym z motywem założenia fan page na Facebooku.

To był impuls. To, co jest naszą słabością, może być czymś silnym - zapewnia Magdalena.

Książka przedstawia nie tylko historie z życia autorki czy jej fanek na Facebooku, ale zawiera też fikcję literacką. Magdalena Kostyszyn tłumaczy to tym, że dzięki temu zabiegowi przedstawiła naprawdę sporo różnorodnych historii. Jeżeli szukamy fragmentów, które opowiadają o jej życiu, powinniśmy skupić się na wątkach dotyczących życia zawodowego.

Co ciekawe, Chujowa Pani Domu szybko okazuje się nie być taką ch*jową. W życiu prywatnym jest poukładana i zorganizowana, ale jak sama przyznaje, zanim się to stało, było zupełnie odwrotnie. Zmiany przyszły wraz założeniem własnej firmy. Cóż, jak widać, na każdego przyjdzie pora. 

Prowadzi: Milena Buszkiewicz
Gość: Magdalena Kostyszyn

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów