Chodakowska o oleju kokosowym. Jej słowa mogą nie spodobać się Lewandowskiej. Odpowie?

Katarzyna Leszczyńska 15.03.2018
Chodakowska o oleju kokosowym. Lewandowska ma inne zdanie
Fotografia: Fotografie: Instagram/Ewa Chodakowska i Instagram/Anna Lewandowska

Anna Lewandowska w swoich przepisach często poleca stosowanie oleju kokosowego. Ewa Chodakowska wytyka jego minusy. Jej słowa mogą nie spodobać się "Lewej".

Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska to dwie najpopularniejsze trenerki fitness w Polsce, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Obie każdego dnia motywują Polki do ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Każda z nich jednak ma swoje przekonania co do diety, którymi dzieli się z fankami. Ostatnio powodem ich niezgody stał się olej kokosowy, który uznawany jest przez wielu za jeden z najzdrowszych tłuszczów, jednak w tej kwestii wzbudza również wiele kontrowersji.

Zobacz także: 3 najpopularniejsze zastosowania oleju kokosowego. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Anna Lewandowska w swoich przepisach często uwzględnia olej kokosowy, jako dodatek do różnego rodzaju fit potraw i deserów. Ten specyfik znajduje się również w asortymencie jej produktów „Foods by Ann”, pośród wszelkiego rodzaju batonów i zdrowych przekąsek, np. suszonych ziemniaków.

Żona Roberta Lewandowskiego niejednokrotnie proponowała też swoim odbiorcom picie kawy kuloodpornej, w której dodatkiem jest właśnie olej kokosowy. Teraz głos w sprawie zabrała Ewa Chodakowska, która wprost skrytykowała spożywanie tłuszczu z orzecha kokosa.

Zobacz także: Jest coraz popularniejszy nie tylko w kuchni. 5 sposobów na wykorzystanie oleju kokosowego w kosmetyce

Ewa Chodakowska nie popiera zdania Lewandowskiej odnośnie oleju kokosowego

Okazuje się, że Ewa Chodakowska, która uznawana jest za największą konkurentkę Anny Lewandowskiej, nie popiera zdania fit koleżanki. Trenerka w jednym ze swoich ostatnich postów skrytykowała nadmierne spożywanie oleju kokosowego. Tym samym wytknęła wiele minusów tego specyfiku i tym samym wbiła szpilę Lewandowskiej.

W wielu źródłach przeczytasz, że dwie łyżki oleju kokosowego dziennie to najlepszy przepis na zdrowie i zgubienie zbędnych kilogramów. Czy na pewno? Olej kokosowy to w 86% tłuszcze nasycone, m.in. kwas tłuszczowy mirystynowy – napisała Chodakowska już na samym początku.

Później trenerka wymieniła, jakie są negatywne właściwości wspomnianego przez nią kwasu mirystynowego. Okazało się, że może on być bardzo szkodliwy dla organizmu. W dalszej częściej postu Chodakowska postanowiła odwołać się właśnie do kawy kuloodpornej, tak bardzo propagowanej przez Lewandowską.

Pijesz kawę kuloodporną? Przemyśl to! Według Światowej Organizacji Zdrowia dzienne spożycie wszystkich tłuszczów nasyconych nie powinno przekraczać 21,5 g, a jedna łyżka oleju waży 25 g!

Na koniec trenerka dodała, że nie należy całkiem wykluczać tłuszczów nasyconych, jednak trzeba je stosować, zachowując przy tym odpowiedni balans. Ciekawe, co na ten temat uważa Lewandowska. Czy zdecyduje się odpowiedzieć? Niedawno Chodakowska powiedziała w jednym z wywiadów, że nie rywalizuje z Lewandowską. Historia z olejem kokosowy na to nie wskazuje.

Zobacz także: Chodakowska i Lewandowska przyznały, że przybrały na wadze po świętach. „Żarłam i przytyłam”. Na dowód zdjęcia

Anna Lewandowska olej kokosowy
Fotografia: Instagram/Anna Lewandowska
Robert Lewandowski olej kokosowy Foods by Ann
Fotografia: Instagram/Robert Lewandowski
Foods by Ann olej kokosowy
Fotografia: Foodsbyann.com

Zobaczcie w poniższej galerii, jakie produkty utrudniają odchudzanie:

Autor: Julia Pandecka

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów