Chce utrzymać ciążę, żeby po porodzie oddać organy potrzebującym dzieciom

Karol Decka 17.03.2017
Matka chce urodzić dziecko bez mózgu
Fotografia: www.facebook.com/keridyoung

Kobieta podjęła trudną decyzję o urodzeniu dziecka, które umrze po kilku godzinach. 

Dziecko Keri i Royce'a Young z Oklahomy ma wadę genetyczną. Kobieta zdecydowała się je urodzić, a następnie przekazać organy potrzebującym pacjentom. W taki sposób chce uratować życie innych dzieci. 

Kiedy Keri była w 19 tygodniu ciąży, wraz z mężem wybrała się na rutynowe badania. Wyniki wykazały, że płód choruje na bezmózgowie. Jest to wada wrodzona, która polega na braku lub częściowym rozwoju mózgowia. Lekarze nie znają dokładnych czynników wpływających na rozwój tej choroby. Taki płód rodzi się martwy lub z szansą na przeżycie jedynie kilkunastu godzin.

Keri i Royce Young
Fotografia: www.facebook.com/keridyoung

Keri i Royce Young

Eva, czyli dająca życie innym

Po 30 sekundach od diagnozy, Keri zapytała lekarza o możliwość donoszenia ciąży. Chce urodzić córeczkę, aby przekazać jej organy innym dzieciom, które potrzebują przeszczepu. Organy dla małych dzieci są niezwykle ciężkie do znalezienia, a lista potrzebujących często jest ogromna. 

Przez najbliższe 20 tygodni będę czuć, jak mała Eva kopie i przewraca się w moim brzuchu. Będziemy słyszeć bicie jej serduszka i już teraz wiemy, że spędzimy z nią tylko kilka godzin. Pojedziemy na porodówkę, ale do domu wrócimy bez naszej córeczki. Nie jestem smutna. Gdzieś tam jest rodzina, która modli się o cud, aby dostać nerkę dla swojego dziecka, Eva może być ich cudem – napisała Keri na Facebooku.

Lekarze poinformowali małżeństwo, że ich dziecko może stać się dawcą serca, nerek, wątroby i śledziony, ponieważ te organy rozwinęły prawidłowo i są całkowicie zdrowe. W ten sposób uda się uratować wiele innych dzieci.

Decyzja małżeństwa o urodzeniu dziecka bez mózgu może zasmucić wiele osób, jednak para zaznacza, że nie jest to powód do smutku, ponieważ Eva dokona wiele dobrego podczas swojego krótkiego życia.

Keri i Royce Young
Fotografia: www.facebook.com/keridyoung

Keri i Royce Young

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów