Trzecie dziecko Kate i Williama zmieni historię rodziny królewskiej! Zyska na tym przede wszystkim Charlotte

Katarzyna Leszczyńska 11.04.2018
Księżna Kate i księżniczka Charlotte
Fotografia: EAST NEWS

Narodziny trzeciego royal baby mogły być niekorzystne dla księżniczki Charlotte. Najnowsze prawo jednak zmienia tę kwestię.

Cały świat oczekuje narodzin trzeciego dziecka Kate i Williama, które może przyjść na świat lada chwila. Będzie to podniosła chwila nie tylko ze względu na to, że będzie to kolejne royal baby uwielbiane przez wszystkich. Okazuje się, że jego pojawienie się na świecie może zmienić bieg historii.

Zobacz także: Księżna Kate wybrała imię dla trzeciego dziecka! Ładne?

Magazyn "Hello" poinformował ostatnio na swoich łamach, że do historii przejdzie przede wszystkim księżniczka Charlotte. Dziewczynka 2 maja skończy 3 lata, a już łamie królewskie tradycje, choć… może nie do końca. Wszystko za sprawą zmiany prawa o sukcesji tronu, które w 2013 roku weszło w życie za sprawą Brytyjskiej Izby Lordów.

Czy księżniczka Charlotte ma szansę, żeby zasiąść na tronie?

W historii wszelkich monarchii to zazwyczaj mężczyźni otrzymywali prawa do tronu. Bywały jedynie wyjątki, kiedy władca nie miał męskiego potomka. Właśnie w ten sposób na tronie znalazła się królowa Elżbieta II, która była najstarszą z córek króla Jerzego VI. Jeżeli natomiast w rodzeństwie byli zarówno synowie, jak i córki, kobiety zawsze musiały ustępować braciom, nawet młodszym. Teraz będzie zupełnie inaczej.

Nowe prawo określiło, że dziedziczenie będzie następować bez względu na płeć. Kryterium będzie jedynie kolejność narodzin. Dzięki temu księżniczka Charlotte jest pierwszą z kobiet w rodzinie królewskiej, które nie będą musiały rezygnować z tronu na rzecz młodszego rodzeństwa, nawet jeżeli Kate urodzi syna.

Zobacz także: Przepowiednia Kate Middleton się sprawdziła! To nagranie stało się hitem internetu

Obecnie Charlotte jest czwarta w kolejce do tronu, zaraz po swoim starszym bracie George'u, a tuż przed swoim wujkiem, księciem Harrym. Już wkrótce brytyjska rodzina królewska powiększy się o kolejnego członka. Termin porodu księżnej Kate planowany jest na 20 kwietnia. Tym samym jej najmłodsze dziecko wyprzedzi Harry'ego w kolejce.

Zobaczcie w poniższej galerii, z jakich przyzwyczajeń będzie musiała zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów