Chajzer wziął pod opiekę czworo dzieci. Ich rodzice zginęli w wypadku

Marianna Bereza 10.09.2019
Filip i Zygmunt Chajzerowie
Fotografia: East News

Rodzeństwo spotkała tragedia. Teraz dzieciom i ich babci pomaga dziennikarz.

Filip Chajzer słynie z angażowania się w akcje charytatywne i społeczne. Okazuje się, że jego ojciec też ma wielkie serce. Zygmunt Chajzer zaopiekował się czwórką dzieci, które przeżyły osobistą tragedię. W sprawę włączył się też nowy prowadzący "Dzień dobry TVN".

Zygmunt Chajzer pomaga czwórce dzieci

Okazuje się, że Zygmunt Chajzer został "przyszywanym dziadkiem". Prowadzący polskiego teleturnieju "Idź na całość" i uczestnik programu "Azja Express" wziął pod opiekę dzieci, które w wypadku samochodowym straciły rodziców. Po tej tragedii Zuzia, Wiktoria, Kuba, Bartek musieli wyprowadzić się z kupionego na kredyt domu i zamieszkać na 16 metrach kwadratowych w mieszkaniu dziadków. Opiekunom dzieci brakuje środków na utrzymanie rodzeństwa. Zygmunt Chajzer już od jakiegoś czasu pomaga rodzinie, a teraz sprawę nagłośnił jego syn.

Mój szanowny tata od roku opiekuje się czwórką dzieci, które straciły rodziców w wypadku samochodowym w okolicy Otwocka. Zaangażował się totalnie, codziennie walczy o uśmiech tych wspaniałych dzieciaków, taki przyszyty dziadek. Jest tylko jedna sprawa, której nie może przeskoczyć. Dzieci mieszkają razem na 16m2 u babci, do której trafiły po wypadku rodziców – czytamy na Instagramie Filipa Chajzera.

Babcia dzieci wystąpiła do urzędu dzielnicy Żoliborz z prośbą o wymianę mieszkania komunalnego na większe. Niestety rodzina otrzymała odpowiedź, że zostaną wpisani na listę oczekujących w 2020 roku.

Co oznacza, że mieszkanie dostaną... nie wiadomo kiedy... Drodzy urzędnicy. Może przyjdzie Wam coś do głowy - kontynuował wpis dziennikarz.

Na szczęście na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rodzina będzie mogła się przeprowadzić do większego mieszkania już na początku przyszłego roku.

Ludzi dobrej woli jest więcej. Żoliborz, macie fantastyczną wiceburmistrz, z którą przeprowadziłem długą i niezwykle merytoryczną rozmowę. Pani Agata Marciniak-Różak opowiedziała mi dziś o gigantycznym wysiłku, jaki urzędnicy włożą w pomoc dzieciakom. (...) Jest bardzo duża szansa, że już w lutym czwórka dzieci wraz z babcią zamieszkają w godnym lokalu - napisał Filip Chajzer.

Mieszkanie trzeba będzie urządzić, dlatego dziennikarz uruchomił zbiórkę na ten cel na portalu siepomaga.pl.

Internauci są pod wrażeniem postawy Zygmunta Chajzera, oferują także wsparcie dla rodziny.

Ojciec... robisz kawał wspaniałej roboty. Teoretycznie nikt miał o tym nie usłyszeć, ale wierz mi. Tak będzie lepiej – podsumował post dziennikarz TVN-u.

My także jesteśmy pod wrażeniem!

Zobacz także: Małgorzata Rozenek zapisała syna na nietypowe zajęcia pozalekcyjne

Doskonale pamiętamy gwiazdy z dawnych lat, jak również ich kolejne metamorfozy. Ten grafik stworzył wyjątkowy projekt, w którym zestawia obecne zdjęcia celebrytów wraz z ich młodszymi wcieleniami

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów