Cezary Pazura wyznał, że miał myśli samobójcze. Aktor opowiedział o pierwszym, nieudanym małżeństwie

Katarzyna Leszczyńska 03.10.2017
Cezary Pazura
Fotografia: Facebook/Cezary Pazura

Pierwsze małżeństwo aktora nie było udane.

Cezary Pazura jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Jest również komikiem i od zawsze kojarzony jest przez polską publiczność z ogromnym poczuciem humoru. Aktor obecnie jest w szczęśliwym związku z Edytą Pazurą, z którą ma dwoje dzieci: Amelię i Antoniego. Zanim jednak poznał Edytę i ułożył sobie życie był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo nie było usłane różami i doprowadziło do tragicznych skutków.

Jego ówczesna żona Żaneta była od niego młodsza o osiem lat. Para poznała się na warsztatach aktorskich w Łazach w 1986 roku. Bardzo szybko zaczęli się spotykać, a już w 1989 roku wzięli ślub. Zaledwie kilka miesięcy później urodziła się ich córka Anastazja.

Cezary Pazura w dość krótkim czasie od narodzin córki stał się popularny. Na początku lat dziewięćdziesiątych wystąpił w wielu polskich filmach, m.in.: „Psach” Władysława Pasikowskiego. Jak donosi portal Viva!.pl  Żaneta zachłysnęła się sławą męża.  Małżeństwo spędzało razem coraz mniej czasu. On musiał jeździć do Warszawy w sprawach służbowych, a ona wychowywała dziecko w Łodzi. Kobieta coraz częściej zaczęła zaglądać do kieliszka. W pewnym momencie spotykała się z wieloma mężczyznami, a do alkoholu doszły używki.

Cezary Pazura z córką z pierwszego małżeństwa Anastazją
Fotografia: EAST NEWS

Tragiczne skutki małżeństwa

Para rozstała się w 1993 roku. Wówczas Żaneta zniknęła, pozostawiając małą Anastazję z ojcem. Dodatkowe obowiązki i odpowiedzialność stały się dla niego nie do zniesienia. Nie potrafił sobie z nimi poradzić do tego stopnia, że myślał nawet o samobójstwie. Powyżej znajduje się zdjęcie Anastazji z ojcem.

Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami. Chciałem się targnąć na życie. Uratował mnie mój przyjaciel, Olaf Lubaszenko – powiedział Pazura w jednym z wywiadów.

Aktor musiał poradzić sobie z traumą przede wszystkim dla Anastazji. Do obowiązków Pazury zaczęło należeć pogodzenie kariery z obowiązkami domowymi i wychowywaniem córki, co nie było łatwym zadaniem.

Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżyłem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie od razu na równe nogi – wspominał aktor.

Pierwsza żona Cezarego Pazury nie posługuje się obecnie nazwiskiem męża. Mieszka w Łodzi, ale nigdy nie próbowała kontaktować się z Anastazją. Córka aktora z pierwszego małżeństwa poszła w jego ślady. Choć przez wiele lat studiowała architekturę wnętrz w Anglii, wróciła do kraju i zagrała m.in. w serialu „Na dobre i na złe”.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów