Carrefour testuje nową usługę. To znaczne ułatwienie dla klientów

Redakcja 28.06.2017
Carrefour
Fotografia: East News

Być może to rozwiązanie sprawi, że sąsiedzka pomoc nabierze zupełnie nowego znaczenia. 

Carrefour rozpoczął testy programu "SąSiatki", który umożliwia zrobienie zakupów nie tylko dla siebie, ale także dla sąsiada. Oczywiście, za sąsiedzką pomoc dostawca zostanie nagrodzony, otrzymując bony na zakupy. 

Jak ustalił portal Wiadomoscihandlowe.pl, nowy program testowany jest już w dwóch warszawskich sklepach Carrefour, znajdujących się przy ulicy Targowej oraz Głębockiej. Zasady działania "SąSiatki" nie są skomplikowane. Wystarczy za pomocą strony eCarrefour.pl oraz aplikacji mobilnej Mój Carrefour, stworzyć listę zakupów i wybrać opcję ich dostawy poprzez wspomnianą usługę "Sąsiatki". 

Ci klienci, którzy posługują się aplikacją, będą mieli możliwość wglądu w zamówienie klienta, możliwość zrealizowania go i dostarczenie zakupów pod wskazany adres. W zamian otrzymają wspomniane już wcześniej bony na zakupy w sklepach Carrefour. 

Zależy nam na dotarciu do nowej grupy konsumentów, w tym osób starszych i klientów, którym zwyczajnie brakuje czasu na zjawienie się w sklepie. Zyskają oni możliwość skorzystania z pomocy innych użytkowników rozwiązań e-commerce oferowanych przez Carrefour, którzy w zamian za bon zakupowy zechcą zrobić za nich zakupy i dostarczyć je pod wskazany adres – powiedział Michał Malanowski, dyrektor działu informatyki w Carrefour Polska, a jego wypowiedź przytacza portal Wiadomoscihandlowe.pl. 

Podobne rozwiązanie w swoich sklepach chce wprowadzić amerykański Wal-Mart, z jedną różnicą. Za zrealizowanie i dostarczenie zakupów klientowi dostawca otrzyma albo rabat na zakupy albo zwrot kosztów paliwa. 

Pozostaje mieć nadzieję, że rozwiązanie sprawdzi się w Polsce, a z programu "SąSiatki" chętnie będą korzystać klienci sklepów Carrefour. Sąsiedzka pomoc jest przecież na wagę złota :-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów