Kolejne problemy Caffe Nero. Pracownik odmówił niewidomemu wody dla psa przewodnika

Hanna Skowron 18.06.2018
Caffe Nero
Fotografia: Michal Wozniak/East News

Zachowanie personelu kawiarni Caffe Nero wywołało w internautach prawdziwe oburzenie.

Sieć kawiarni Caffe Nero od kilku tygodni przechodzi poważny kryzys. Po tym, jak po weekendzie czerwcowym zaczęto zgłaszać przypadki zatrucia pokarmowego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie rozpoczął serię kontroli w lokalach i wciąż wykrywa kolejne nieprawidłowości. Co więcej, do 15 czerwca do sanepidu zgłoszono już 110 przypadków zachorowań po spożyciu serwowanych tam ciast z kremem.

Zobacz także: Naukowcy udowodnili, że pies rozumie ludzką mowę  

Caffe Nero - problemy również za granicą

Okazuje się, że o naprawę wizerunku muszą walczyć nie tylko polskie oddziały popularnej sieciówki. Falę oburzenia wywołało zachowanie pracownika kawiarni w brytyjskim Exmouth. 40-letni Olliver poszedł do kawiarni w towarzystwie swojej przyjaciółki i psa przewodnika. Jak donosi „Exmouth Journal”, był wyjątkowo upalny dzień, więc niewidomy mężczyzna poprosił kelnera o miskę wody dla swojego labradora. Tej jednak nie dostał. Od pracownika lokalu usłyszał tylko, że psów nie obsługuje. Nie pomogły nawet tłumaczenia, że pies jest przewodnikiem dla niepełnosprawnego Ollivera.

Zobacz także: O której godzinie najlepiej pić kawę? 

Zachowanie kelnera zbulwersowało internautów i towarzystwa działające na rzecz zwierząt. To bardzo rozczarowujące. Zwłaszcza, że właściciel psa był klientem kawiarni – powiedział rzecznik prasowy organizacji RSPCA. W sprawie wypowiedział się też rzecznik Caffe Nero. Jak zapewnia, incydent jest badany, a sieć zawsze zapewnia i w dalszym ciągu będzie zapewniała psom dostęp do wody we wszystkich swoich lokalach

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów