Słowa byłego pracownika pogrążą księcia Andrzeja? W mediach pojawiły się nowe informacje

Julita Buczek 24.02.2020
książe Andrzej
Fotografia: TRICOLORS/East News

W sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące głośnej afery, w której jednym z głównych oskarżonych jest członek rodziny królewskiej.

W zeszłym roku w mediach pojawiły się informacje, jakoby książę Andrzej miał korzystać z "usług seksualnych" nieletniej Virginii Roberts. Kobieta oskarżyła księcia oraz jego kolegów o stręczycielstwo, oraz wykorzystywanie jej, a także innych nastolatek. Virginia miała odbyć stosunek seksualny z Andrzejem w wieku zaledwie 17 lat.

To właśnie wtedy w mediach pojawiła się informacja o przyjaźni Andrzeja z pedofilem Jeffreyem Epsteinem, która miała być potwierdzeniem słów Virginii. Książę nie przyznaje się jednak do znajomości z kobietą.

Nowe informacje w sprawie afery pedofilskiej

Książę Andrzej utrzymywał, że wtedy kiedy miało dojść do gwałtu, zajmował się swoimi córkami - Beatrycze oraz Eugenią. 10 marca 2001 roku miał zabrać je do lokalu Pizza Express w Woking, a resztę wieczoru miał spędzić z nimi w domu. Jak się niedawno okazało linia obrony księcia, została podważona.

Na policję miał zgłosić się oficer ochrony Buckingham Palace, który zeznał, że w nocy z 10 na 11 marca w pałacu pojawił się Andrzej. Miał on zażądać szybkiego otworzenia bram i wpuszczenia go do pałacu. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że książę skłamał i nie spędził wcale całego wieczoru w domu ze swoimi córkami. Powstają zatem spekulacje, że jeśli skłamał w tej sprawie, mógł również dopuścić się kłamstwa w innych.

Porównawszy zeznania księcia Andrzeja ze swoimi wspomnieniami, doszedłem do wniosku, że niemiła konfrontacja mogła mieć miejsce we wczesnych godzinach 11 marca 2001 roku. Aby jednak mieć stuprocentową pewność, chciałbym dostać dostęp do wykazu moich zmian z tego miesiąca. Wydaje mi się, że mam prawo wiedzieć, jak wyglądał mój harmonogram - miał powiedzieć w rozmowie z "The Sun" Steve Scully. 

Co sądzicie o całej sprawie?

Zobacz także: Marcelina Zawadzka kusi w bikini nad basenem. Fani: "Nie masz litości"

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów