Były inżynier Tesli opracował napój, który leczy kaca. Jego sprzedaż rusza już 5 lipca

Redakcja 04.07.2017
Morning Recovery
Fotografia: www.instagram.com/morningrecovery/

Wszystko wskazuje na to, że kac już niedługo będzie tylko niemiłym wspomnieniem. 

27-letni Sisun Lee, inżynier, który pracował dla Elona Muska, wynalazł napój, który być może stanie się wybawieniem dla wszystkich miłośników mocnych trunków. Mowa o "Morning Recovery", który śmiało można określić lekiem na kaca. 

Ci, którzy po zakrapianej imprezie walczą z morderczym bólem głowy i kiepskim samopoczuciem, już niedługo o przykrych dolegliwościach spowodowanych piciem alkoholu będą mogli zapomnieć. Sisun Lee na pomysł stworzenia rewolucyjnego napoju wpadł podczas wizyty w Korei Południowej, z której pochodzi. Podczas przyjęcia koledzy dali mu do spróbowania kilka popularnych w kraju napojów, których zadaniem jest niedopuszczenie do pojawienia się kaca. Dzień później Lee, u którego zazwyczaj po imprezie pojawiały się przykre dolegliwości stwierdził, że czuje się wyjątkowo dobrze.

Jak podaje Businessinsider.com, gdy mężczyzna wrócił do Stanów Zjednoczonych starał się znaleźć napoje, które gwarantują podobny efekt. Ponieważ poszukiwania nie były owocne, postanowił założyć własny biznes i zająć się importowaniem napojów do USA. Niestety żadna z firm, do której zwracał się z propozycją, nie chciała rozpocząć z nim współpracy. To jednak nie zniechęciło młodego inżyniera, który postanowił sam opracować recepturę i zająć się sprzedażą trunku. 

giphy-downsized (32)

Rewolucja w leczeniu kaca? 

Sisun Lee, gdy natrafił na pracę doktor Jing Liang z Uniwersytetu Kalifornijskiego, która zajmuje się między innymi badaniem ziołowych środków na kaca, wiedział, że jest już blisko wynalezienia skutecznego napoju. Do produkcji zaangażował wspomnianą naukowiec i kilku znajomych. To dzięki ich pracy powstało remedium na kaca. Jego sekret tkwi w dihydromyricetynie, która przyśpiesza metabolizm i pozwala pozbyć się z organizmu aldehydu octowego. 

Kolejnym krokiem było sprawdzenie, czy wynaleziony napój spełnia swoje zadanie. Pierwszym królikiem doświadczalnym był nie kto inny, jak tylko Sisun Lee. 

Upijałem się każdego wieczoru. Byłem jednak sceptyczny. Zastanawiałem się czy wypiłem wystarczająco dużo - powiedział Sisun Lee w rozmowie z Businessinsider.com. 

Inżynier zaczął więc nie tylko nagrywać siebie, gdy pije, ale do testów zaangażował również innych, aby mieć pewność, ze jego wynalazek jest skuteczny. Okazało się, że jak najbardziej. Gdy o napoju zrobiło się głośno w sieci, cała machina produkcyjna ruszyła pełną parą. Efekt? Jego produkt trafi do sprzedaży już 5 lipca. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów