Byliśmy naiwni. Alicia Keys zapoczątkowała akcję #nomakeup, ale sama nie jest naturalna

Redakcja 11.10.2016
Alicia Keys
Fotografia: East News

Wypowiedź makijażystki piosenkarki na pewno rozpocznie dyskusję na temat, co tak naprawdę oznacza bycie naturalnym. 

Alicia Keys od kilku miesięcy nie korzysta z kolorowych kosmetyków do makijażu. 31 maja 2016 napisała esej dla portalu Lennyletter.com., w którym stwierdziła, że jeżeli jej muzyka płynie prosto z serca to ona sama powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie.

Wokalistka nawet na gali BET Awards pokazała się bez makijażu i wyglądała po prostu rewelacyjnie. Niektórzy zwracali uwagę, że to zasługa jej typu urody - oliwkowej karnacji i ciemniej oprawy oczu. Okazuje się jednak, że za tym stoją przede wszystkim zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki upiększające. Co dokładnie robi Alicia Keys, żeby jej twarz wyglądała na naturalnie piękną?

Alicia Keys
Fotografia: ONS

Może to jej urok, może to...

Odpowiedzi należy szukać w wypowiedzi makijażystki wokalistki - Dotti, która w rozmowie z "W Magazine" wyjawiła tajniki urody swojej klientki. Przede wszystkim, piosenkarka podkreśla spojrzenie kredką do brwi - to dobry sposób na dodanie wyrazistości nie tylko spojrzeniu, ale i całej twarzy. Oprócz tego nakłada serum samoopalające, które ma działanie przeciwzmarszczkowe i matujące. Taki zestaw ma kosztować około 300 funtów miesięcznie. Ale gotowe kosmetyki to nie jedyne, po co sięga Alicia Keys.

Żeby jej skóra wyglądała pięknie, stosuje również po naturalne, domowe metody. Najpierw nakłada na skórę pulpę ogórkową, a potem długo masuje ją kostką lodu, aż poprawi się krążenie krwi, a twarz nabierze rumieńców. Być może tych kilka tricków nie przekreśla słów piosenkarki, która namawiała kobiety, żeby poszły tą samą drogą co ona i porzuciły nadmierne przykładanie uwagi do wyglądu. Jednak kilka miesięcy temu przekonywała, że jej decyzja o niemalowaniu się, jest równoznaczna temu, że chce pokazać światu, że to nie wygląd decyduje o wartości kobiety. Makijaż to według niej miał być stratą czasu i wyłącznie zakrywaniem siebie.

Tymczasem Alicia Keys wciąż poświęca sporo czasu na to, aby dobrze wyglądać. Czy takie zachowanie nie kojarzy się z autoportretami gwiazd zamieszczanymi w mediach społecznościowych, na których prezentują się w z idealną cerą, pod hastagiem #nomakeup? Każdy wie, że jeśli to nie zasługa make-upu, to chociaż Photoshopa.

Alicia Keys
Fotografia: ONS
Alicia Keys
Fotografia: ONS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów