Była narzeczona Mercury'ego zarobiła krocie na filmie "Bohemian Rhapsody"!

Julita Buczek 15.01.2019
freddie mercury
Fotografia: Instagram @mercury_motg

Była narzeczona Freddiego Mercury'ego na filmie "Bohemian Rhapsody" zarobiła naprawdę dużo pieniędzy.

"Bohemian Rhapsody" zdobył niedawno Złotego Globa za Najlepszy film dramatyczny. Na całym świecie cała produkcja zarobiła już 750 mln funtów. Jest to naprawdę świetny wynik. Niedawno brytyjskie "Metro" podało informację o kwocie, jaką zarobiła Mary Austin (była narzeczona lidera Queen).

Zobacz także: "Bohemian Rhapsody" Queen z historycznym rekordem!

Ile na filmie zarobiła Jane Austin?

Według informacji Austin nie brała udziału w tworzeniu filmowej biografii, jednak zgodziła się na jej powstanie oraz wyraziła zgodę na wykorzystanie wizerunku. W filmie jej postać gra aktorka młodego pokolenia, Lucy Boynton. Była narzeczona lidera muzycznej grupy, otrzymała tantiemy na kwotę 40 mln funtów.

Związek Austin i Mercury'ego

Poznali się, gdy ona miała 19 lat, a on 24. Wtedy Austin była managerem w butiku Biba, a Freddie wraz z kolegą prowadził stoisko na bazarze. Zakochali się w sobie i zamieszkali razem, najpierw w kawalerce, a później w niewielkim mieszkaniu nieopodal Holland Road. Nie rozmawiali o wspólnej przyszłości, jednak kiedy Jane miała 23 lata, na święta Bożego Narodzenia otrzymała od Freddiego wielkie pudełko, w którym znajdowało się mniejsze, a w kolejnym następne, w ostatnim najmniejszym pudełeczku, dziewczyna znalazła pierścionek. Młodziutka Austin spytała, na który palec ma włożyć otrzymany drobiazg. Freddie odpowiedział, że na serdeczny i zapytał, czy za niego wyjdzie. Oczywiście Austin się zgodziła. Do ślubu nie doszło, ponieważ po 6 wspólnie spędzonych latach, Freddie wyznał Jane, że odkrył, iż jest gejem. To zakończyło ich relację, jednak przyjaźń pozostała aż do śmierci muzyka w 1991 roku. Jak się później okazało, Freddie zapisał Austin większość swojego majątku.

Oglądaliście już film z "Bohemian Rhapsody"?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te gwiazdy bardzo się zmieniły. Zobacz, jak teraz wyglądają!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów