Brytyjska rodzina królewska nigdy nie rozdaje autografów. Powód jest naprawdę zaskakujący

Redakcja 21.08.2017
Brytyjska rodzina królewska
Fotografia: East News

Księżna Kate i książę William nie mają łatwego życia :-) 

O tym, że brytyjska rodzina królewska musi przestrzegać wielu przepisów, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jej członkowie muszą stosować się nie tylko do zasad dotyczących ubioru, ale również, a może przede wszystkim, dotyczących zachowania. 

Czytaj więcej: Rodzina królewska w każdą podróż zabiera dodatkowy, specjalny strój. Z jednego powodu

Dziś okazuje się, że rodzina królewska nie może nawet... rozdawać autografów. I nie, wcale nie jest to ich zła wola. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

Mają zakaz rozdawania autografów ze względu na ryzyko fałszerstwa. Ponadto sygnatura kogoś z rodziny królewskiej może stać się przedmiotem handlu, tak jak kartka świąteczna podpisana przez królową, która trafiła do serwisu eBay, gdzie została sprzedana za 1200 funtów. Jest więc naturalne, że rodzina królewska stara się unikać fałszowania podpisów - donosi brytyjski "Daily Mail". 

Jak podaje portal Plotek.pl, tylko książę Karol raz złamał ten zakaz. Miało to miejsce w 2010 roku, kiedy Kornwalię nawiedziła powódź. Książę, gdy przybył na miejsce, został poproszony przez jedną z poszkodowanych kobiet, której dom znalazł się pod wodą, o autograf dla synka. Nie namyślając się długo, książę spełnił marzenie chłopca. 

Jak widać, dla członków rodziny królewskiej nie ma rzeczy niemożliwych. I dobrze :-) 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów