Brytyjska modelka nosi rozmiar 36. Ciągle słyszy, że jest za gruba

Modelka o rozmiarze 36 słyszy, że jest za gruba.
Fotografia: Instagram/ebymaude

Ebony Maude to brytyjska modelka z Wakefield, która w branży pracuje już od 12 lat. Okazuje się jednak, że mimo niepodważalnej urody ma problemy z wygrywaniem castingów.

Ebony Maude nosi rozmiar 36, przez co wielokrotnie była odrzucana na etapie castingów. Choć dla wielu kobiet i mężczyzn taki rozmiar wydaje się atrakcyjny, to jednak świat mody rządzi się całkiem innymi prawami. Modelka zdradziła w wywiadzie, co przez lata słyszała od potencjalnych pracodawców.

Ebony Maude zdradza, dlaczego nie dostaje pracy

Choć od kilku lat w modelingu popularne są również dziewczyny "plus size", Ebony się do nich nie zalicza. Dla pracodawców liczy się wyrazistość, a Brytyjka nie jest ani wystarczająco szczupła, ani odpowiednio zaokrąglona, przez co nie może liczyć na wiele ofert pracy.

W ciągu ostatnich ośmiu lat i setek castingów zdobyłam tylko jedną pracę. Zawsze byłam przekonana, że ma to coś wspólnego z moim rozmiarem. Oczywiście reżyserzy castingu nigdy nie mówią takich słów„ jesteś zbyt gruby” wprost, omijają ten problem i mówią coś na zasadzie „musisz wzmocnić mięśnie" lub „musisz stracić kilka centymetrów”. Ja po prostu nie mam idealnych proporcji. Zleceniodawcy angażują do pracy albo bardzo szczupłe dziewczyny, albo te o rozmiarze plus size, ponieważ „reprezentują różnorodność ”. Marki tak naprawdę nie są różnorodne, po prostu starają się dopasować do formy, którą ludzie chcą zobaczyć – wyznała w rozmowie z "Fabulous Digital".

Rozmiar 36 traktowany jest przez branżę mody jako "pośredni" i wielu pracodawców subtelnie sugerowało Ebony, że powinna schudnąć. Tymczasem jej zdjęcia na Instagramie cieszą się ogromną popularnością.

Co o tym myślicie?

Zobacz także: Szelągowska wyremontowała małe mieszkanie. Efekt powala na kolana!

Którą ikoną mody jesteś? Sprawdź odpowiedź w naszym rozrywkowym quizie!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów