Brytyjka chce pozwać właścicieli loterii za to, że pozwolili jej odebrać milion funtów. "Wygrana zrujnowała mi życie"

Redakcja 13.02.2017
Jane Park
Fotografia: www.facebook.com/Jane-Park-218387778568605/?fref=ts

Brytyjka utrzymuje, że posiadanie tak olbrzymiej sumy pieniędzy wiąże się z niewyobrażalnym stresem. 

Jane Park z Edynburga to 21-latka, która w 2013 roku w loterii EuroMillions wygrała milion funtów. Taki zastrzyk gotówki bardzo ją ucieszył, ale i spowodował, że szybko zaczęła trwonić otrzymane pieniądze. Dziś, chce pozwać właścicieli loterii za to, że pozwolili odebrać jej wygraną. To, jak twierdzi, zrujnowało jej życie

Gdy Jane Park zakupiła kupon w loterii, miała zaledwie 17 lat. Otrzymane pieniądze wydawała na luksusowe torebki i buty, a nawet wzbogaciła się o dwie nieruchomości. Wystarczyło też na wakacje na Ibizie i powiększenie zarówno piersi jak i ust. Gdy otoczona była luksusowymi dobrami, postanowiła wyprowadzić się od rodziców, a nawet rozstać się z chłopakiem, który, jak twierdzi, był z nią tylko ze względu na pieniądze. 

Byłam przekonana, że dzięki wygranej moje życie stanie się dziesięć razy lepsze, ale okazało się, że było dziesięć razy gorzej. Przez większość dni marzę, żeby nie mieć tych pieniędzy. Moje życie byłoby znacznie łatwiejsze, gdybym nie wygrała - powiedziała Jane Park, a jej wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk. 

Jane Park chce pozwać loterię, dzięki której stała się milionerką
Fotografia: www.instagram.com/janeparkx/?hl=pl

Jane Park chce pozwać loterię, dzięki której stała się milionerką 

"Pieniądze szczęścia nie dają"

Dziś kobieta chce pozwać organizatorów loterii, bo jak twierdzi, wygrana ją unieszczęśliwiła. Przez pieniądze nie tylko straciła ukochaną osobę, ale także zapomniała o dawnych przyjaciołach. Co więcej, przez to, że skupiła się wyłącznie na rzeczach materialnych, straciła sens życia. Wiedząc, że może pozwolić sobie na niemal wszystko, przestała czerpać przyjemność z kupowania. 

Mam mnóstwo rzeczy materialnych, ale poza nimi moje życie jest puste. Jaki jest sens mojej egzystencji? - pyta Jane Park, a jej wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk. 

Zdaniem Park, tylko osoby pełnoletnie powinny mieć możliwość wzięcia udziału w loterii, a sprzedaż losów nieletnim powinna być zakazana. Jedynie osoba dorosła i stabilna emocjonalnie będzie w stanie udźwignąć ciężar wygranej. Tymczasem, wedle prawa, już 16-letnia osoba może odebrać nagrodę. Jej zdaniem, taka sytuacja jest niedopuszczalna. 

Czy kobieta wygra w sądzie i przyczyni się do zmiany obowiązującego prawa, pokaże czas. Pocieszający jest fakt, że Jane Park ewentualnie odszkodowanie finansowe tym razem chce przeznaczyć na cele charytatywne. 

Brytyjka twierdzi, że pieniądze szczęścia nie dają
Fotografia: www.instagram.com/janeparkx/?hl=pl

Brytyjka twierdzi, że pieniądze szczęścia nie dają 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów