Brytyjczyk jest w czwartym miesiącu ciąży. "Będę najlepszym ojcem"

Redakcja 10.01.2017
Dziecko
Fotografia: Pixabay

Zgodnie z prawem, przyszły ojciec jest mężczyzną zaledwie od trzech lat. 

Hayden Cross to 20-latek mieszkający w Gloucester w Wielkiej Brytanii. Ponieważ urodził się jako dziewczynka, ale nigdy nie czuł się dobrze w swoim ciele, zdecydował się poddać procesowi zmiany płci.

Od 3 lat jest już oficjalnie mężczyzną. Jego historia niewiele różniłaby się od historii innych transseksualnych osób, gdyby nie fakt, że mężczyzna przerwał terapię hormonalną, aby zajść w ciążę. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, wydarzyło się naprawdę.

Dzięki Facebookowi Hayden Cross znalazł dawcę spermy. Nie wie kim jest ten człowiek, ani nawet jak ma na imię. Swoje nasienie przekazał w słoiku, które Cross wstrzyknął strzykawką. Jak przekonywał, nie miał wyboru. Konsultacja i zapłodnienie w specjalistycznej klinice przerastały jego możliwości finansowe. Najważniejsze jest jednak to, że dziś oczekuje na narodziny swojego dziecka. Jest już w czwartym miesiącu ciąży i jest pierwszym Brytyjczykiem, który tego dokonał. 

Chcę, żeby moje dziecko miało wszystko, co najlepsze. Będę najlepszym ojcem - przekonuje Hayden Cross w rozmowie z Thesun.co.uk. 

O samym macierzyńskie, choć może właściwsze byłoby określenie "tacierzyństwie", mówi krótko. Zaznacza, że posiadanie dziecka zawsze było jego wielkim marzeniem. Jeśli urodzi się chłopiec, będzie grał z nim w piłkę i rugby. Jeśli na świat przyjdzie dziewczynka...cóż, robić będą podobne rzeczy. 

Z chłopcem mógłbym grać w piłkę nożną i rugby (...). Równie dobrze mogę robić to z dziewczynką, jednak gdyby był to chłopiec, łatwiej byłoby mi wybierać dla niego ubrania. Z dziewczynką może być odrobinę niezręcznie. To musi być dziwne jako ojciec tłumaczyć dziewczynce te wszystkie kobiece rzeczy, jak na przykład okres - powiedział Cross w rozmowie z Thesun.co.uk.

Mężczyzna podkreślił, że gdy tylko powita na świecie swoje dziecko, powróci do terapii hormonalnej. Kiedy będzie to już możliwe, chce poddać się zabiegom usunięcia m.in. piersi i jajników. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów