Bronisław Cieślak ma raka. „Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię”

Zuzanna Morska 18.10.2019
Bronisław Cieślak
Fotografia: DANUTA MATLOCH/REPORTER

Bronisław Cieślak, czyli kultowy porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się”, ma raka. Aktor przyznał w wywiadzie, że zmaga się z ciężką chorobą. Przeszedł już operację, wyczerpującą terapię i odpoczywa w domu.

Przykra wiadomość dla fanów legendarnego serialu „07 zgłoś się”.  Bronisław Cieślak, który w produkcji wcielał się w postać porucznika Sławomira Borewicza, zmaga się z ciężką chorobą. Aktor przyznał, że cierpi na raka prostaty. Gwiazdor w rozmowie z dziennikarzami Fakt24.pl przyznał, że diagnozę usłyszał przed 75. urodzinami.

Bronisław Cieślak ma raka prostaty

Po usłyszeniu diagnozy aktor od razu podjął leczenie. Teraz ma za sobą operację, ale też wyczerpującą chemioterapię i radioterapię. Bronisław Cieślak odpoczywa i odzyskuje siły.

W lutym 2018 przeszedłem operację nowotworu prostaty. Mam już za sobą chemioterapię i radioterapię. Od czasu do czasu odwiedzam lekarza, który przepisuje mi leki. (…) Czuję się już lepiej. Odpoczywam w swoim domu w podkrakowskiej miejscowości. Moje ostatnie wyniki badań są obiecujące i wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą  – powiedział aktor w rozmowie z Fakt24.pl.

Gwiazdor doskonale zdaje sobie sprawę, że ryzyko zachorowania na ten rodzaj nowotworu rośnie wraz z wiekiem. Dodał, że nie czuje się osamotniony, gdyż wiele znanych postaci zmaga się z tą chorobą.

Z tą samą chorobą zmaga się też Włodzimierz Cimoszewicz, więc nie jestem osamotniony. Staram się czytać różnego rodzaju książki, by wiedzieć coś na temat tej choroby. Raka prostaty ciężko jest wyleczyć, ale nie poddaję się w walce – dodał Cieślak.

Nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za szybki powrót do pełni zdrowia!

Ten niezwykły projekt robi furorę w sieci! Wszystko za sprawą zdjęć, na których pozuję gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć.                           

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów