Brad Pitt przyznał się do alkoholizmu i zdradził kulisy rozwodu z Angeliną Jolie. To najsmutniejszy wywiad roku

Redakcja 04.05.2017
Brad Pitt
Fotografia: www.facebook.com/gqstyle/

Oto 10 najbardziej poruszających fragmentów z wywiadu dla "GQ Style".

Brad Pitt w wywiadzie dla magazynu "GQ Style" opowiedział o problemie z alkoholem i przyznał, że rozpoczął terapię, która ma mu pomóc przejść przez rozwód. 

Jeden z najlepszych hollywoodzkich aktorów od kilku miesięcy jest na ustach nie tylko miłośników dobrego kina, ale i wszystkich, którzy śledzą prywatne życie największych gwiazd. Gdy świat mediów obiegła informacja o rozwodzie Brada Pitta i Angeliny Jolie wielu nie mogło uwierzyć, że "Brangelina" to już przeszłość. Choć sprawa rozwodowa wciąż jest przed nimi, osiem miesięcy po tym, jak Angelina Jolie złożyła wniosek o rozwód, Brad Pitt udzielił pierwszego wywiadu, w którym opowiada nie tylko o swoich problemach z alkoholem, ale również o trudnościach, które napotkał na swojej drodze. 

Brad Pitt na okładce "GQ Style"
Fotografia: www.instagram.com/gqstyle/

Brad Pitt na okładce "GQ Style"

Alkohol, skręty i terapia

Hollywoodzki aktor przyznał, że od pewnego czasu korzysta z pomocy specjalisty, który pomaga mu uporać się z jego problemami. Rozpoczął terapię i choć trafienie na odpowiedniego terapeutę zajęło trochę czasu, wreszcie udało mu się. Zdradził też, że od pewnego czasu zamiast wina, które uwielbia i wódki, pije sok żurawinowy i wodę gazowaną. Zdecydował się na ten krok, gdy zorientował się, że jego picie stało się problemem. Nie ukrywał też, że w przeszłości palił za dużo marihuany. Przekonuje, że już od pół roku żyje w trzeźwości. 

Nie pamiętam dnia, od kiedy ukończyłem szkołę, kiedy nie piłbym lub nie paliłbym skręta. Jestem bardzo szczęśliwy, że skończyłem z tym. Mam na myśli, że skończyłem ze wszystkim oprócz skrętów, kiedy założyłem rodzinę. Ale w ubiegłym roku nie radziłem sobie. Za dużo piłem i to stało się problemem. Cieszę się, że minęło już pół roku, odkąd jestem trzeźwy.To słodko-gorzki czas, podczas którego odzyskałem czucie w palcach (...). Szczerze mówiąc, potrafiłem opić Rosjanina jego własną wódką. Byłem zawodowcem. Byłem w tym dobry - powiedział Brad Pitt w wywiadzie dla "GQ Style". 

Brad Pitt
Fotografia: www.facebook.com/gqstyle/

Brad Pitt

"Rodzinę rozerwano na strzępy"

Aktor odniósł się także do rozwodu z Angeliną Jolie, którym od wielu miesięcy żyją media niemal z całego świata. Po publicznych oskarżeniach, para zdecydowała się dojść do porozumienia i rozstać się za zamkniętymi drzwiami. 

Prawnik powiedział mi kiedyś, że w sądzie nikt nie wygrywa. Ten, kogo poturbowano najmniej, może uważać się za szczęściarza. Nie zwycięzcę. To strasznie mnie uderzyło. Spędzasz rok budując sprawę, próbując udowodnić, że to ty masz rację, a nie oni, a każda kolejna rozprawa to tylko inwestycja w dalszą nienawiść. Odpuściłem. I na szczęście Angelina zrobiła to samo. Staraliśmy się myśleć o dzieciach. Z dnia na dzień ich rodzinę rozerwano na strzępy - powiedział Brad Pitt. 

Przyznał, że ten trudny czas to okres przyglądania się swoim słabościom i porażkom. Wciąż ma w sobie wiarę, że świat jest sprawiedliwy i odczuwa potrzebę poszukiwania jej w sobie. Nie ukrywa też, że decyzja o rozwodzie zaskoczyła go. 

Pamiętam i mówię poważnie, że w zeszłym roku nawiedziła mnie myśl: ktoś przechodził przez podobny skandal, wszędzie było o tym głośno. Pomyślałem: Dzięki Bogu, że nigdy nie będę musiał przez to przechodzić. Mam swoje życie, swoją rodzinę, robię swoje, nie robię nic nielegalnego, nie wchodzę nikomu w drogę. A teraz? Jak brzmiał ten cytat Davida Fostera Wallace'a? Prawda cię wyzwoli, ale najpierw sponiewiera - powiedział Brad Pitt w rozmowie z "GQ Style". 

Brad Pitt stwierdził, że w przyszłości nie widzi siebie jako aktora. Powrócić do równowagi pomaga mu praca, którą uwielbia, i w której może wykorzystać własne ręce. Od pewnego czasu pracuje w glinie, gipsie, metalu i drewnie. 

I choć rozwód gwiazdorskiej pary wydaje się nieunikniony, wszystko wskazuje na to, że Brad Pitt wziął się w garść i powrócił na właściwe tory. 

10 najbardziej poruszających fragmentów z wywiadu Brada Pitta dla "GQ Style"

1. Właśnie zacząłem terapię. Kocham to. Kocham to. Przeszedłem przez dwóch terapeutów, żeby wreszcie trafić na odpowiednią osobę. 

2. Nie pamiętam dnia, od kiedy ukończyłem szkołę, kiedy nie piłbym lub nie palił skręta. Jestem bardzo szczęśliwy, że z tym skończyłem. Mam na myśli, że skończyłem ze wszystkim oprócz skrętów, kiedy założyłem rodzinę.

3. W ubiegłym roku nie radziłem sobie. Za dużo piłem. To stało się problemem. 

4. Potrafiłem opić Rosjanina jego własną wódką. Byłem zawodowcem. Byłem w tym dobry.

5. Nie chcę już dłużej żyć w ten sposób.

6. Unikanie bólu jest prawdziwym błędem. To właśnie te rzeczy nas kształtują. 

7. Nie ma miłości bez strat. To jest w pakiecie. 

8. Jeśli nie byłbym twórcą, najprawdopodobniej układałbym w myślach ogniste obrazy śmierci i zniszczenia.

9. Zawsze było tu głośno, chaotycznie. Głosy, stukanie, śmiech z każdej strony. Teraz, jak sam widzisz, jest tu strasznie pusto.

10. To takie naiwne, ta wiara w to, że świat jest sprawiedliwy. I mówi to facet, który wygrał na loterii, wiem o tym. 

Brad Pitt pozuje dla magazynu "GQ Style"
Fotografia: Brad Pitt

Brad Pitt pozuje dla magazynu "GQ Style"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów