Brad Pitt o swojej religijności: "Wierzę, że wszyscy jesteśmy połączeni"

Brad Pitt o duchowości.
Fotografia: Piovanotto Marco/ABACA/Abaca/East News

Brad Pitt w wywiadzie dla magazynu "GQ" opowiedział o swojej religijności. Jak się okazuje, aktor był przez pewien czas ateistą.

Brad Pitt i Angelina Jolie rozstali się po wielu latach związku. Ich rozwód jest jedną z najgłośniejszych spraw, jakimi żyje teraz Hollywood. Zwłaszcza, że byli kochankowie nie są chętni do zdradzania prywatnych szczegółów batalii rozwodowej. Brad Pitt udzielił ostatnio wywiadu magazynowi "GQ". Przyznał, że z biegiem lat coraz więcej myśli o swojej duchowości i religii, z którą często miał na pieńku.

Brad Pitt o duchowości i wierze

55-letni aktor coraz więcej czasu poświęca przemyśleniom i filozofii.

Może tu chodzi o to, że się k**wa starzeję. Stajesz się bardziej świadomy czasu i masz więcej doświadczenia. A twoje zwycięstwa i porażki nie liczą się tak bardzo. To, z kim spędzasz swój czas, jak go spędzasz - to jest teraz dla mnie ważne - podsumował.

Brad przyznał, że nie przepada za dużym zainteresowaniem mediów. Niemal od początku kariery paparazzi śledzą go krok w krok. Mężczyzna jest już tym mocno zmęczony - nie przepada za fotografiami i unika pokazywania twarzy na plakatach filmowych.

Unikam pokazywania twarzy na plakatach. Kocham plakaty filmowe. Mogą być o wiele bardziej ciekawe bez sprzedawania twarzy. Jeżeli spojrzysz w przeszłość, to mieliśmy naprawdę fajne plakaty (...) To bardzo ciężkie. Wszędzie są paparazzi. Nie mam wolności. Nie mam żadnej frajdy. (...) Jesteś jak samotna gazela na sawannie. A tygrysy, no wiesz, są tam. Są w trawie. Zgubiłeś swoje stado. Nie jesteś już połączony ze stadem. I to jest właśnie to. Straciłeś prywatność. Polują na ciebie.

Aktor opowiedział również o swoich rozterkach religijnych. Okazuje się, że w młodości bardzo wątpił w swoje ówczesne przekonania. Pochodził z chrześcijańskiego domu, jednak zaczął coraz bardziej przekonywać się do ateizmu. Ostatecznie wrócił do wiary, jednak w całkiem innej formie.

Przeszedłem przez wszystko. Dorastałem w chrześcijaństwie. Zawsze je kwestionowałem, ale czasami działało. A potem byłem sam, czułem, że to porzuciłem i nazwałem się agnostykiem. Spróbowałem kilka spirytualistycznych rzeczy, ale nie czułem się z nimi dobrze. Potem chwilę nazywałem się ateistą, czułem się jak buntownik. Ale nie byłem nim. A potem wróciłem i zacząłem wierzyć w, nie chcę użyć tego słowa, duchowość. Wierzę tylko w to, że jesteśmy wszyscy połączeni - zdradził.

Co sądzicie o wyznaniu Brada?

Zobacz także: Brad Pitt opowiedział o swoim problemie z alkoholem. „Terapia była dla mnie prawdziwym wyzwoleniem”

Z którą gwiazdą powinieneś wystąpić w "Azja Express"? Przejdź przez kilka prostych pytań i otrzymasz odpowiedź.

Rozwiąż quiz

Z którą gwiazdą powinieneś być w parze w programie "Azja Express"?

1. Który z tych seriali podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów