Megan Fox przyznała się do wstydliwej choroby. Czym jest brachydaktylia?

Magdalena Barszczak 04.04.2018
Megan Fox
Fotografia: AFP/EAST NEWS

Defekt jest widoczny gołym okiem, ale aktorka nauczyła się go akceptować.

Megan Fox to znana aktorka i modelka. Fani kojarzą ją m.in. z filmu "Transformers", "Dyktator" czy "Zabójcze ciało". W 2008 roku została uznana przez czytelników magazynu "FHM" za najseksowniejszą kobietę świata. Tytuł to jedno, a realia drugie. Gwiazda miała ogromne kompleksy związane ze swoim wyglądem. Przed laty przyznała, że cierpi na brachydaktylię

Zobacz też: Co to jest trypofobia? Na tę chorobą cierpi Kendall Jenner

Co to jest brachydaktylia?

Czym objawia się ta choroba? To inaczej krótkopalczastość, wada wrodzona polegająca na skróceniu palców u rąk lub stóp. Są one nienaturalnie wykrzywione. Deformację tę spotyka się często u chorych na zespół Downa. Przypadłość leczy się chirurgicznie, w niektórych przypadkach wystarczą masaże czy rehabilitacja. 

Megan Fox
Fotografia: Youtube.com/EFX Entertainment

Megan przyznała się do choroby podczas wywiadu dla Jaya Leno. Kiedyś aktorka starała się ukrywać tę anomalię. Z czasem się przyzwyczaiła i zaczęła ją akceptować. Gwiazda podczas rozmowy przytoczyła anegdotę, jakoby za dziwny wygląd jej kciuków odpowiadała zła dieta jej matki w połogu.

Kiedy była ze mną w ciąży, wciąż jadła tuńczyka. Wtedy, w latach 80. nie wiedzieli, że to jeden z niedozwolonych produktów. Może dlatego moje palce są takie krótkie - opowiadała przed kamerą, pokazując kciuki.

Nie tylko Megan Fox cierpi na brachydaktylię. Do tej wstydliwej choroby przyznały się też inne celebrytki, m.in. szwedzko-kanadyjska aktorka i modelka Malin Akerman, amerykańska aktorka Sanaa Lathan, amerykańska aktorka i piosenkarka Leighton Meester czy włoska aktorka Vittoria Puccini.

Zobacz też: Poleca go Gwyneth Paltrow, stosuje księżna Kate. Popularny urodowy trend uśmiercił 55-latkę

Megan Fox
Fotografia: EAST NEWS

 

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów