Święta bez partnera to koszmar? Z tych powodów w Boże Narodzenie lepiej byś singlem

Katarzyna Leszczyńska 23.11.2017
Dlaczego warto być singlem w święta?
Fotografia: pexels.com

Samotność może mieć swoje plusy. 

Święta Bożego Narodzenia są czasem, gdy chcemy spędzić jak najwięcej czasu z najbliższymi. W tym okresie może też doskwierać brak partnera, ponieważ właśnie wtedy zaręcza się najwięcej par. Okazuje się jednak, że bycie samotnym w święta ma swoje plusy. Nie trzeba wówczas liczyć się z drugą osobą i można zaplanować ten czas dokładnie tak, jak sobie go wymarzyliśmy. Portal Refinery29.com przygotował listę powodów, dla których bycie singlem w święta jest czymś rewelacyjnym.

Brak kłótni o to, gdzie spędzić święta

Każdy chciałby spędzić ten wyjątkowy czas w roku w gronie najbliższych. I mamy tu na myśli oczywiście przede wszystkim własnych rodziców. Będąc w związku, zwłaszcza tym poważnym, trzeba się liczyć również z tym, że nasz partner będzie chciał spędzić święta „u siebie”. Na tym etapie mogą powstać spięcia. Dlatego też wiele par i tak ostatecznie decyduje się na spędzanie świąt osobno. Single mają to szczęście, że nie muszą stawać przed takimi dylematami i nikomu tłumaczyć się, dlaczego nie spędzają świąt ze swoją drugą połówką.

Jedna osoba mniej do prezentu

Czasami decyzja o tym, co kupić drugiej osobie jest naprawdę trudna. Zwłaszcza, gdy jesteśmy dopiero na początku związku i jeszcze nie znamy się zbyt dobrze. Oprócz tego święta i tak są okresem, kiedy mamy dużo wydatków, dlatego jeden prezent mniej może nas trochę odciążyć finansowo. Lub te pieniądze możemy wydać na upominek dla samych siebie. Oczywiście nie chodzi tu o oszczędzanie na partnerze, ale trzeba przyznać, że to ewidentny plus singli.

Rodzina w święta może zawstydzać

Nie trzeba wstydzić się rodziny

W każdym domu zdarza się jakaś osoba, która podczas świąt może nam przynieść obciach przed partnerem. Może być to ciocia, która nieustannie kłócić się z dziadkiem lub wujek, który po kilku szklankach suszu z „wkładką” zaczyna rozwijać się na temat wszechświata. Zazwyczaj takie sytuacje mogą nas jedynie zawstydzić i zaczynamy tłumaczyć się przed partnerem, który dopiero poznaje naszych bliskich. Spędzenie świąt samemu może nam tego oszczędzić, a żarty kochanego brata będą jedynie powodem do śmiechu.

Decydowanie o imprezach świątecznych

Fajnie jest wyjść i pobawić się z ludźmi, których znamy. W związku jednak pojawiają się obowiązki. Gdy nasz partner dostaje zaproszenie na imprezę firmową z osobą towarzyszącą głupio odmówić, a jeszcze głupiej możemy później się czuć. Nikt nie lubi niezręcznych rozmów z ludźmi, których nie zna i z którymi nie utrzymuje kontaktów na co dzień.

Impreza świąteczna

Można opuścić imprezę w dowolnym momencie

Masz już dość zabawy lub alkoholu? Wystarczy, że sięgniesz po kurtkę i udasz się do domu. Nie musisz nikogo prosić o pójście z tobą, konsultować godziny wyjścia, ani prosić o wytłumaczenie. Decydowanie samemu o sobie jest naprawdę wygodne i fajne.

Nie trzeba się stresować przed spotkaniem z rodziną partnera

Święta to taki czas, gdy ludzie w związku zazwyczaj spotykają się z rodziną swojego partnera. W wielu przypadkach stanowi to powód do stresu. Zwłaszcza, gdy nie znamy jego najbliższych. Dla singli jedynym powodem do stresu mogą być niezręczne pytania od zwariowanej cioci, czy znaleźliśmy już drugą połówkę.

Mark Darcy

To idealny czas na spotkanie kogoś fajnego

W tym momencie na myśl przychodzi mi scena z „Dziennika Bridget Jones”, kiedy główna bohaterka na imprezie świątecznej spotyka Marka Darcy’ego w jego zabawnym, świątecznym swetrze. Okazuje się, że takie sytuacje mają miejsce nie tylko w filmach. Świąteczna impreza może być okazją do poznania naprawdę fajnych ludzi. A niektórzy z nich, podobnie jak my, są singlami.

To idealny czas na skupienie się na sobie

Gruby koc, tony czekolady i świąteczne komedie w blasku choinkowych lampek – czy może być coś przyjemniejszego? Takie chwile warto kontemplować. Nie trzeba przejmować się makijażem, fryzurą, ani tym czy przytyjemy, co i tak później schowamy pod grubym swetrem. I można głośno fałszować „All I want for christmas is you”, nie przejmując się czyjąś obecnością w domu.

Beyonce christmas
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów