Borys Szyc sparodiował Patryka Vegę. Uderzające podobieństwo?

Borys Szyc parodiuje Patryka Vegę.
Fotografia: Mateusz Jagielski/East News

Borys Szyc sparodiował Patryka Vegę w miniserialu "Mały Grand Hotel". Już dziś będzie można go zobaczyć w nowej roli.

Borys Szyc jest ostatnio w szczytowej formie, jeśli chodzi o jego karierę. Już niedługo do kin trafi film "Piłsudski", w którym aktor wcielił się w rolę sławnego marszałka Polski. We wtorek natomiast premierę będzie miał na Canal+ miniserial "Mały Grand Hotel". Tam Szyc wciela się w rolę sławnego reżysera Patryka Wargę. Podobieństwo w imieniu i nazwisku nie jest przypadkowe - pierwowzorem postaci jest prawdziwy twórca filmowy, Patryk Vega.

Borys Szyc sparodiował Patryka Vegę

"Mały Grand Hotel" to krótkometrażowa produkcja Canal+, która opowiadać będzie o sławnych i ekscentrycznych osobach odwiedzających zbliżający się ku upadkowi hotel. Na planie serialu znalazły się najbardziej rozpoznawalne twarze polskiej sceny kabaretowej. Nie zabrakło również doświadczonych aktorów, takich jak właśnie Borys Szyc.

Wybór Szyca do roli Patryka Wargi nie był przypadkowy. Reżyser produkcji Bartosz Konopka opowiedział trochę więcej o angażu aktora w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Vegę jest łatwo sparodiować, bo jest go w mediach dużo i łatwo go zobaczyć. Trochę się tego baliśmy. Zadzwoniłem do Borysa Szyca. On powiedział, że przez lata ma tyle obserwacji na temat różnych reżyserów, że chętnie by to zagrał. (...) Nie parodiuję go z zazdrości czy złośliwości. To jest bardziej opowieść o uniwersalnym reżyserze - egocentryku, jakich wiele. Ale Vega to wdzięczny obiekt. Borys łatwo w to wszedł. Mam nadzieję, że Vega ma dystans do siebie i będzie się z tego śmiał - wyznał w rozmowie z mediami.

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia, na których widzimy Borysa Szyca wystylizowanego na Vegę. Widzicie podobieństwo?

Zobacz także: Robert Burneika wyprawił baby shower i zdradził płeć swojego dziecka!

Sprawdź, jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi. Tylko prawdziwy fan zdobywa pełną pulę punktów!

Patryk Vega
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi?

Patryk Vega

1. Pierwszy film, który wyreżyserował Patryk Vega to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów